Backlink Nedir Nasıl yapılır?

Backlink nedir:

Backlink (Türkçe karşılığıyla gerilink): sizin sitenize başka sitelerden yönlendirme yapılmasıdır.Örneğin ben kitap-indir.blogspot.com adresini sitemde verdim ve sizde bu linke tıkladınız işte bu kitap-indir sitesine bir backlink olur.

Backlink Nedir Nasıl yapılır

Backlink Ne İşe Yarar:

Backlink ile arama motorlarında üst sıralara tırmanmak için olmazsa olmaz bir yoldur.Ayrıca Pagerank ınız artar ve dolayısıyla daha fazla ziyartçi alırsınız.Bunun için de en iyi yol tabiki link değişimidir.Unutmayın arama motorlarında üst sırala çıkmak istiyorsanız backlink çok ama çok önemlidir.

Backlink in Zararları Nelerdir?

Düşünün  şimdi yeni bir site açtınız üst sıralara çıkmayı çok istiyorsunuz ve heryere backlink atmaya başladınız 10,20,30,50,100 derken yüzlerce backlink iniz oldu  şimdi Google derki bu site daha yeni açıldı, bu sitenin bu kadar backlink alması imkansız der veee işte o anda siteniz bir boşluktan düşmeye başlar düşer düşer düşer bi bakmışsınız ki Sandbox ta sınız ve googlede en son sıralardasınız (Bu arada bunuda söylemek isterim ki Sandbox tan kutulmak çok zordur).İşte bu yüzden çok dikkatli olmalısınız.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken şey ise Anchor Text tir.

Anchor Text Nedir?

En iyisi bunu bir örnekle açıklamak: Şimdi ben bir siteye link vereceğim linki blogasistan.blogspot.com diye verirsem hiçbir işe yaramaz linki “Blog Yardım” diye vermeliyim.

Bunlara dikkat ederek backlink verirseniz daha çok işe yarayacağından emin olun.

Hepinize kolay gelsin…

“Backlink Nedir Nasıl yapılır?” 4 yorum yapıldı.

  • Şimdi bu yorumda sitemin ana metnini yazdım. Ama ben internetten kazanma kelimesinde değil survey income kit kelimesinde yükselmek istiyorum. Onun için isim yerine survey income kit yazmalımıyım.
    Ayrıca sitem sandbox girdi bunun nedeni araştırırken anchor text çeşitliğimin sadace osman oldugunu öğrendim. bunca zaman sitemde yazısı olmayan bir kelimeye bilinçsizce backlinks calışması yapmışım.

  • Bilinçsizce backlink çalışması yapmayın. Sitenizde varolan makalelerinize doğrudan bağlantı verin bunun için sosyal imleme sitelerini kullanabilirsiniz. ben size http://urele.net‘ i önerebilirim. Böylelikle sitenizde olmayan kelimler için boşuna backlink çalışması yapmış olmazsınız. Ayrıca pek çok kişi bu servisleri kullandığı için sitenize ziyaretçi’de çekmiş olursunuz.

  • aynen bencede doğru söylüyor arkadaş

  • […] çok kişi Backlink in ne kadar önemli bir olay olduğunun farkındadır ( bkz. Backlink Nedir?). Ancak backlink olayındada büyük bir nokta es […]

Yorum Yapın

Hediyeleşin ki birbirinize olan sevginiz artsın. (H.Ş.)