SEO

Dizinlerin Yararları

Dizinler sitemiz için çok önemlidir, ancak dizin ne demektir?

Dizinler internetteki bütün içerikleri kategorize ederek internette aradığınız içeriği daha kolay bulmanızı sağlar.

Dizinler ne işe yarar?

Dizinler aldatıcı siteleri engeller ve sizin daha kaliteli içerikleri kullanmanızı sağlar. Örneğin siz cep telefonunuza bir tema indireceksizin, arama yaptınız ve ilk gelen siteye tıkladınız ancak bir baktınız karşınızda bir mp3 sitesi. İşte bu tür sitelere spam site denir. Zaten arama motorlarıda bunu engellemek ister…


Dizinleri ne için kullanırız ve sitemizi dizinlere neden kaydetmeliyiz?

Arama motorlarında içerik botlarala incelenirken dizinlerde ise içerik insanlar tarafından incelenir ve siteler ona göre eklenir.Yani genelde arama motorları dizinlere güvenir. Ayrıca arama motoru botları dizinlerde çok gezer, sizin sitenizde burada kayıtlıysa siteniz daha çabuk indexlenir bundan dolayı dizinler çok önem arz etmektedir.

Sitemizi neden dizinlere kaydetmeliyiz?

  • Dizinlerin PR değeri çok yüksektir yani botlar sürekli bunların etrafında döner ve sizinde siteniz burada kayıtlıysa yazılarınız çabuk indexlenir.
  • Dizinler siteler için mükemmel bir backlink kaynağıdır.Bunu kullanarak sitenizin üst sıralara çıkmasına yardımcı bir kaynak elde etmiş olursunuz bu çok önemlidir.
  • Sitenizi eklediğiniz yüksek PR li bir siteden alacağınız link ler PR değerinizi yükseltmede yardımı olacaktır.

Hepsi bu kadarmı demeyin burada anlattıklarımız sadece bir kaç tanesi.

Dizinlerin en bilineni DMOZ nedir?

Özellikle Google DMOZ u çok sever ve yedek dizini olarak kullanmakta ve bu değişmediği sürecede DMOZ bizim için vazgeçilmezdir. Bence SEO da bir önemli noktada DMOZ dur çünkü burada listelenerek üst sıralara çıkma olasılığınız artacaktır.Mutlaka sitenizi DMOZ a kaydettirmelisiniz.

Paralı dizin kullanmanın yaraları nelerdir?

  • Parasız bir dizine kaydodunuz diyelim anacak o sitede sadece siz yoksunuz aynı kategoride bir çok site var.  Ama paralı dizinlerde pek böyle bir durumla karşılaşmazsınız.
  • Dizinleri Backlink olarak kullanıyorum diyorsanız sizi uyarırım; siz parasız bir dizine kayıt oldunuz ve ilk sayfadasınız ancak bu yeni olduğunuz içindir başka sitler kaıt oldukça siz sayfalar arasaında kaybolcaksınızdır ancak paralı dizinde böyle birşey söz konusu değildir.

Hadi şimdi başlayın dizin kayııtlarına ==> http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=dizin&aq=f&aqi=g1g-s1g8&aql=&oq=&gs_rfai=

Size şunu hatırlatmak isterim bir yatırım yapmadan ve emek harcamadan hiç bir şekilde başarıyı yakalayamazsınız. Özellikle internet dünyasında bunu daha belirgin bir şekilde farkedersiziniz.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.