SEO

Seo İçin Domain Yaşı Etkilimidir

Biz her zaman söyleriz, bazı konularda kendinizi Google yerine koyun. Göreceksiniz ki sorunlara gerçekten mantıklı cevaplar vermeye başlayacaksınız. Ben Google nin yerinde olsam şöyle düşünürüm;
A sitesi 8 yıllık B sitesi daha yeni 1 yıllık bir site ve ikiside aynı içeriği koymuşlar. Ben Google olduğuma göre, ikisini aynı keseye koymam. A sitesiyle 8 yıllık geçmişim var tabiî ki Asitesini öne koyacağım.
Google eski sitelere bir sempati duyar, ancak yeni sitelerde o zaman biz nasıl yarışalım o zaman bu sitelerle diye sorarlar. Bunun cevabı çok basit özgün ve temiz içerik ayrıca site eski diye hiçmi zaafları yok işte siz bunları yakalayacaksınız. Rakip siteleri incelemek bir SEO dur. Siz onları inceleyip onlarda olmayan ve ya daha iyisini yapabileceğiniz şeyleri bulup bunları gerçekleştirirseniz A sitesiyle başa baş gidebilirsiniz demektir.
ÖNEMLİ bir noktayı da sizlere söylemeden geçemeyiz;
Domain yaşı derken buda diğeri kadar önemlidir ki geçmiş domain yaşı kadar gelecekte çok önemlidir. Siz 4 yıllık bir domain kiralarsanız Google derki bu site 4 yıl daha yayında yani ben buna biraz da olsa güvenebilirim. Bu biraz ın anlamı büyüktür sakın unutmayın!
Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.