SEO, Site Araçları

Sitenizin Kodlaması ve Tasarımı Nasıl Olmalı

Sitenizin kodlaması ve tasarımı nasıl olmalı? Bu yazımızda isminden de anlaşılacağı gibi, sitenizin kodlamasında nelere dikkat etmeliyiz ve site tasarımı nasıl olmalı şeklindeki sorulara bazı yanıtlar vereceğiz. Maddeler halinde bu konu hakkındaki bazı önemli noktaları görelim;

  • Sitenizin tasrımı hakkında şunları söyleye biliriz ki; sitenizin tasarımı göze hitap etmeli ancak buradada bazı yanlış kullanımlar vardır.Sitenizin tasarımı göze hitap etmeli ancak abartılı olmamalı çok şatafat sitenizi ağırlaştırır ,bunu ne kullanıcılar ne de arama motorları sever.
  • Navigasyon menüsü çok önemlidir bu kullanıcıların sitede rahat rahat gezmelerini sağlar ve sitenize büyük bir artı getirir.Bu konuda CSS kullanmanızı tavsiye ederim.Navigasyon menüsü yapmak çok kolaydır hiçbir kod bilgisi bilmeden internetteki bazı bu hizmeti veren sitelerden çok kolay bir şekilde yapabilrisiniz.
  • Şimdi söyleyeceğim SEO içinde çok önemlidir;sitenizin sayfa uzantıları statik olmalı yani ; html. htm. gibi.Bu arama motorlarının çok önem vediği bir şeydir bunu yapmassanız siteniz zor indexlenecektir.Eğer yeni bir site açıyorsanı z bunu baştan istemeniz çok çok iyi olur.Zaten siteniz var ise bazı küçük hamlelerle bunu halledebilirsiniz.Bunuda ilerki günlerde anlatacğız.
  • Bir sitemap yani bir site haritanız olmak zorunda bu sayfada sitenizin link leri verilir.Bu arama motorları için önemli bir noktadır.
  • Mutlaka bir robots.txt  dosyanız bulunmalı bu arama motorları için olmazsa olmazdır.İnternetten küçük bir araştırmayla bunu tedarik edebilirsiniz.

Evet yine kısa ama faydalı bir yazının sonuna geldik.Bu maddeler yeni başlayanlar için çok önemlidir.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.