Blogger, Site Araçları

Blog ‘a Forum Ekleme

Blog sayfanıza forum eklemek istiyorsanız bu konu tam size göre. Size göstereceğimiz eklenti sayesinde blog sayfanıza forum ekleme olanağı bulacaksınız. Bu özellik blogger (blogspot.com) siteleri üzerinden denenmiştir. Diğer tür blog siteleri ne kadar destekliyor bilemiyorum.

(Resimli anlatım yapmıştık ve resimleri başka siteden almıştık. Site kapandığı için resimler kayboldu üzgünüz. Fakat bu adımları takip ederek yine kurabilme şansınız bulunuyor.)

Adım adım blog forum sitesi yapmaya başlıyoruz;

 1. http://www.up4um.com/ adresine girin.
 2. Enter your e-mail yazan yere kullandığınız geçerli bir e-mail inizi yazpı GO butonuna basın.
 3. Get the Code bölümündeki kodu kopyalayın.
 4. Kopyaladığınız kodu Yerleşim > sayfa öğeleri > gadget ekle > html / javascript ekle yolunu izleyerek blog sayfanıza entegre ediniz.

Buraya kadar yaptıklarınız doğru ise kullanıcılar sayfadan ayrılmadan ve üye olmadan forumdan yararlanabilecek.

Forumu sitenize ekledikten sonra görsellikte değişikliklere gidebilirsiniz.

Not: Bu tür değişiklikleri yapmadan önce mutlaka yedeğinizi alınız.

Tagged , , ,

10 thoughts on “Blog ‘a Forum Ekleme

 1. haklısın aslında bende bir blogger kullanıcısyım sitemin alt yapısı blogger normal sitelerdeki gibi ücretli formu nasıl eklerim

  1. Öncelikle bildiğim kadarıyla bunun sağlıklı bir yolu blogger kaynakları ile yok. Yani verilere tamamen hakim olabileceğin ve ileride kesintiye uğramadan hizmet verebileceğin bir şey söz konusu değil. Çünkü blogger hosting erişimini kendi elinde tuttuğu için bunu yapmak imkansız.

   Fakat şu şekilde yapılabilir.
   Domain aldığınız yerden dns değişimleri ve bir hosting yardımıyla bloggeri ve hosting üzerinden forumu kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı anlatmak isterdim fakat domin firmalarına sormanız daha kısa ve yardımcı olacaktır. Aklıma gelen ve bildiğim en sağlıklı yöntem budur.

   Webde gördüğünüz gibi diğer yöntemler 3 tekil siteler ve uygulamalar tarafından yapıldığı için sizin forumunuz olduğunu söylemek doğru olmaz. Bu nedenle domain ve hosting üzerinden subdomain ve domain dns yönlendirmeleriyle halledilebilir.

 2. Web sitenizi beğenerek ziyaret ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.