SEO

Google Seo

Google Seo adlı yazımızda Google nin SEO açısından sizden neler beklediğini göreceksiniz. Google bir çok yazısında sizdenSeo ile ilgili neler beklediğini anlatmaya çalışmıştır bizde bu yazıda bunları bir araya getirip sizlerle paylaşacağız.

  • Url Geliştirme

Sitenizdeki Url leriniz şifre gibi olmmamalı. Bunun yerine Url nizde  anahtar kelimeler yer almalı. Bu konuya dikkat edilmesi Seo açısından önem taşımakatadır. Aşağıdaki örnekle daha iyi anlayacaksınız.

Google Seo açısından bu konuya çok dikkat etmektedir.

  • Sayfa Başlığı

Sitenizin sayfa başlıkları doğru ve özgün olmalıdır. Sayfa başlığı arama sonuçlarında kullanıcıları sayfanıza çeken en önemlifaktörlerden biridir. Eğer arama sonuçlarında istediğiniz şekilde görüntüleniyorsanız sorun yok demektir.

Sayfa başlığınız içeriğiniz alakalı olmalıdır eğer yalan yanlış bir başlık atıp, yazının içinde başlıkla ilgisiz şeyler bulunuyorsa Google nin gözünden düşmek üzeresiniz demektir. Bu arada şunuda söylemeliyim ki Google nin gözünden düşerseniz ağzınızla kuş tutsanız yaranamazsınız bu yüzden bu basit gibi görünen şeylere dikkat edin.

Daha bir çok madde bulunmakta hepsini yazmaya sayfalar yetmeyeceğinden size bir kaç önemli madde daha verip yazıyı bitirelim (Bu arada Seo ile ilgili sitemizi gezmenizi öneriyoruz).

  • Mutlaka bir Robot.txt dosyanız olmalı.
  • Mutlaka bir site haritanız olmalı ve bunu Google Webmaster Araçlarına göndermelisiniz.
  • Özgün içerik çok önemlidir bunu aklnızdan çıkarmayınız.

Google Seo açsınıdan daha bir çok şeye dikkat etmektedir ve sitemizde bununla alakalı onlarca makale yer almakta. Eğer Google da söz sahibi olmak istiyorsanız sitemizdeki makaleleri incelemenizi şiddetle öneriyorum.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.