SEO

Rakip Site Analizi Nedir

İnternet dünyasında her zaman için rakibiniz ve rakipleriniz vardır. Rakiplerinizi iyi analiz etmek her zaman için çok önemli olmuştur ve çok önemli kalacaktır. Rakip siteler sizden daha önde olabilir bu her webmaster in başına gelmiş bir olaydır. Eğer seo yapıyorsanız ve seo nuzun boşa gitemesini istemiyorsanız rakip analizi şarttır. Bununla başa çıkmak kolay değildir ancak şu çok önemlidir ki geçilmeyecek site yoktur.

Yapacağınız şey kolay değil ancak zor da değil. Bunun bir çok taktiği vardır ve şuna emin olun ki gerçekten bu çok önemlidir çünkü ; kesinlikle rakiplerinizin önüne geçemelisiniz.

  • Rakiplerinizin her zaman için bir zayıf noktası vardır. Size düşen görev ise bunu bulup rakibinize karşı kullanmaktır.

Örneğin; sağlıkla ilgili bir siteniz var tabiki bir çokda rakibiniz var. Rakibinizin zaafı şu olabilir konuları anlatmış ancak çok fazla tekik anlattığı için kimsenin tam olarak bir şeyi anlayamadığını düşünün. Siz sitenizde açık bir dil kullanıp rekibinizin önüne geçebilirsiniz.

  • Rakibinizi analiz ederken onun kopyası olmayın. Yazımızın başında söylediğimiz gibi her sitenin bir değil hatta bir çok zaafı vardır siz bunlardan yaralanırken bunu üste koymalısınız emin olun bu sizi her zaman bir kaç adım öne taşıyacaktır.
  • Rakip sitenizi incelerken şunlara dikkat edin ; nasıl bir kitleye hitap ediyor, hangi sitelerden link alıyor, yazılarında nasıl ir dil kullanıyor vb. konulara dikkat edilmelidir.

ÖNEMLİ!!!

Herşeyin yapılması önemli değildir önemli olan mevcut yapılanlardan daha iyisini yapmaktır…

Tagged , ,

2 thoughts on “Rakip Site Analizi Nedir

  1. Bilgiler gayet değerli teşekkür ederim. Lakin bir de link analizi yapabileceğimiz sorgu sistemi hakkında bilgi verirseniz daha makbule geçecektir. ya da rakip site için link analiz tarayıcısı öneriniz var mı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.