Site Araçları

Sitenizde Kullanıcıların İçerik Eklemesini Sağlama

WordPress sitenizde kullanıcılarınzında siteye içerik eklemesini mi istiyorsunuz? Bu çok kolay ve sitenizede çok yararlı olacak bir şey. Şimdi anlatmaya başlayalım;

İlk olarak yönetimin paneli>>kullanıcılar >>yeni ekle den içerik sağlayıcı üye grubunuz seçin ve burdan yeni üye kaydı oluşturun. Eğer isterseniz üyelerinizden de içerik sağlayıcısı seçebilirsiniz.
Bu işlemden sonra üyeleriniz üye girişi yaparak içerik ekleyebilir ancak yayımla yerine önizle butaonu gelecek yani yazılar sizin onayınızı bekleyecek.

Eğer bu üye grubuna daha fazla yetki vermek istiyorsanız ;

Bu konuda yardımımıza user role editor adlı plugin koşuyor.Plugin tarafımızdan türkçe’ye çevrilmiş olup resmi sitesinde yayınlanmıştır.Plugini download butonundan indirdikten sonra plugins klasörüne yükleyerek admin panelinden aktifliyoruz ve aşağıdaki gibi düzenlemelerimizi yapıyoruz.

Kullanıcılar kısmından user role editor tıklıyoruz.

120 WordPresste kullanıcıların içerik eklemesini sağlamak

Gelen ekrandan üst kısımdan contributor seçip sağ alt kısımdaki kutucuğu işaretleyerek, yetkilerin düz yazı şeklinde isimlendirilmesini sağlıyoruz.Ve aşağıdaki gibi yetkileri görebiliyoruz.

38 WordPresste kullanıcıların içerik eklemesini sağlamak

Add New role kısmından dilerseniz yeni bir üye grubu yaratabilirsiniz.Hemen yanındaki Default role for new user kısmından ise yeni kayıt olan kullanıcılan hangi gruba dahil edileceklerini seçebilirsiniz.

Eklenti şuan ingilizcedir.Fakat ileriki zamanlarda Türkçe versiyonunuda ekleyeceğiz.

download

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.