Blogger, Genel, Wordpress

Hangi Konuda Blog Açmalısınız

Bu konu herkesin başına gelmiştir. Acaba kangi konuda site açsam?  Hangi konuda site açsam tutar? Nasıl bir site açmalıyım? gibi sorular vardır. Aslında cevabıda çok basittir. Hadi gelin bu konuyu çok kısa bir şekilde inceleyelim.

  • Site seçerken rekabetin az olduğu siteleri seçmenizi öneririm.

Örneğin bir online film sitesi açmak delilik olur. Çünkü bu konuda çok fazla uzman kişinin olduğunu sizde benim kadar iyi biliyorsunuz. Bunu yerine kendinizi rahatça arama motorlarında üstlere çıkarabilecek bir konu seçim.

  • Karışık bir site mi açsam?

Aslında buda olabilir ancak şöyle bir konu varki; Bildiğiniz gibi SEO diye bir şey var. (bkz. SEO Nedir Nasıl Uygulanır? ) Eğer sabit, tek konulu bir site açarsanız onun üzerinde yoğunlaşır ve SEO yu daha kolay uygularsınız.

  • Kesinlikle bildiğiniz ve kullanıcılarınıza yararlı olabileciğiniz bir konuda site açın.

Bilmediğiniz bir konuda blog veya site açmanız sizin açınızdan iyi olmaz. Çünkü siz o konuda bir şey bilmiyorsunuz. Nasıl kullanıcılarınıza yardımcı olabilirsinizki? Örneğin; arabalardan anlıyorsanız bir araba sitesi açarsınız ve benim size önereceğim bir kaç adımla sitenizi üstlere taşıyabilirsiniz.

Tagged , , ,

6 thoughts on “Hangi Konuda Blog Açmalısınız

  1. ben bilgisayar bölümü okuyan bi öğrenciyim bizim mezun olmamız için web sitesi yapmamızı istiyorlar nasıl bi konu olabilir lütfen yardım edin bana

    1. Bilgisayar bölümü okuyorsanız en uygun olanı bu bölümle ilgili bir site açmaktır. Yani sizin bilgisayar bölümünüzde öğrendiğiniz bir kaç şeyi sitenizde paylaşabilirsiniz.

  2. ben pc den yazılımdan donanımdan vs.. pc ile ilgili olan şeyler çok anlıyorum bana nasıl bir site önerirsiniz

    1. Mustafa kardeşim senin de söylediğin gibi bildiğin konular üzerine site açmak çok faydalı olacaktır. Zaten bu iş ya bildiğin konuda site açarak, ya meraklı olduğun konuda site açarak başarılı olabilirsin. Yani bilgisayar ve yazılımlar üzerine bir blog açman faydana olacaktır. Yapman gereken sadece sabırlı olup özgün ve sürekli konu paylaşımı yapabilmendir. Blog açmakta bi ayrıcalık yok, ayrıcalık açtığın blogtaki sabrın ve gayretindir. Bu şekilde başarıya ulaşabilirsin. Ancak sana son bir tavsiye verebilirim ki bilgisayar, internet, donanım, yazılım bunların hepsine ait bir blog açarsan rakibin çoğalır ve yükselmen zaman alır (imkansız değil).Fakat sadece yazılım üzerine site açarsan rakibin azalacaktır. Başarı oranın artacaktır. Yani aslında konu ne kadar özel olursa o kadar güzel iş yapabilirsin.

  3. ben bilgisayar bölümü ögrensiyim ve performans ödevi olarak bir site hazırlamam gereklii ve konusunu hala bulamadım sizce nasıl bi konu seçmeliyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.