Arama Motorları, SEO, Site Araçları

Google İle Web Sayfanızın Performansını Ölçün

Bu gün sizlere çok önemli bir kaynağı anlatacağım. Bir çok kişi bu konudan haberdar ama bilen kadar bilmeyende ver.  Bence Seo için oldukça önemli bir olay. Uygulamanın adı Google Site Performansı. (Google Page Speed)

Google Site Performansı Nedir?

Google nin sizin sayfanızı ne şekilde gördüğünü görebileceğiniz çok faydalı bir uygulamadır. Bence web sayfanızın eksiklerini görebileceğiniz en iyi uygulamalardan biri.

Ayrıca başka sitelere güvenip  başka sitelrden sitenizi analiz edeceğinize direk Google den analiz etmeniz çok daha doğru olacaktır. Google sitenizin hızını ölçerken eğer siteniz yeteri kadar hızlı değilse sitenizi hızlandırmanıza yönelik neler yapabileceğinizi de gösteriyor. Google sayfanızı tararken sadece ana sayfanızı değil alt sayfalarınızı da test edip tek tek hızlarını artırmaanıza yönelik öneriler yapıyor.

Sitenizin performansını ölçmek istiyorsanız aşağıdaki adresi tarayıcınız adres satırına yapıştırıp ENTER a basın SİTEADRESİ yazan yere sitenizin adını yazmayı unutmayınız ) .

https://www.google.com/webmasters/tools/labs-site-performance-1?hl=tr&siteUrl=http://SİTE ADRESİNİZ/

Eğer sürekli bu sayfaya girip uğraşmak istemiyorsanız Buraya tıklayarak Page Speed uygulamasını indirip tarayıcınıza entegre edebilirsiniz. Ancak bu uygulama sadece Firefox tarayıcısında çalışmaktadır.

Tagged , , ,

1 thought on “Google İle Web Sayfanızın Performansını Ölçün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.