Backlink, SEO

Link Building Nedir

Link Building Nedir?

Link building Türkçe link inşası demektir. Her webmaster sitesine bir çok yerden link sağlamak yani backlink sağlamak ister. Link building ile de bunu daha verimli bir şekilde yapabilirsiniz. Link Building seo için çok önemlidir bunu unutmayın.

İçeriksel Link Building Nedir

İçeriksel link building: link aldığınız sitenin sitenizle alakalı bir içeriğie sahip olasıdır. Yani otomobil ile ilgili bir web sitesi sağlık temlaı bir siteden link alırsa çok verimli olmaz, bunun yerine yine kendi gibi otomobil sitelerinden link alırsa çok daha yararlı olacaktır. Pek çok webmaster buna dikkat etmeyerek büyük bir yanlış yapmakta.

Ayrıca içeriksel link building de şu faktörde vardır: link alırken güvenilir bir siteden link almanız çok işe yarıyacaktır. Yani Google nin gözüne girmiş 3 yıllık bir sitewden link almayla daha 3 aylık bir siteden link almak aynı şey değildir.

Yerel Organizasyonlar Aracaılığı ile Link Building

Üyesi olabileceğiniz bir yerel organizasyon ile de sitenize çok kaliteli linkler alabilirsiniz.

Ayrıca; yerel dizinleri ve işinizle alaklı dizinlerin yardımıylada çok çok kaliteli linkler alabilirsiniz.  İlk olarak bu dizinlere ulaşın ve sitelerindeki kayıt formlarında doldurmanızı istedikleri alanların tümünü doldurun.

Bir Web Sitesinde Ücretsiz Yazarlık Yaparak Link Building

Bu söyleyeceğim size çok çılgınca gelebilir ama çılgınca olduğu kadar yararlıda. Hatta o kadar yararlı ki daha doğrusu linkleri o kadar düzgün bir şekilde alırsınız ki arama motorları sizi çok sevecektir. Zaten arama motorları der ki; aldığınız linkler kullanıcı izinli olsun. Yani arama motorları diyecekdir ki bu site yararlı bir iş yapmışki buradan, içeriğin içinden link almış.

Sizin yapacağınız tekşey bir sitede ücretsiz yaı yazmak…. Ama bir şartla yazı sonuna sitenizin linkini ekleyebilirsiniz. Emin olun çok işe yarayacak.

Kaliteli İçerik ile Link Building

Bir yazı yazın…. Google de daha önce hakkında hiç yazı yazılmamış ve ya 1-2 yazı var. Siz yazıyı yazın ve gerisini diğer web site sahiplerine bırakın. Onlar sizin içeriğinizi kopyalarken sonuna birde kaynak gösterirlerse mükemmel olur. Kaynak göstermeseler bile arama motorları şöyle düşünür; bu sitenin yazısı o kadar değerliki onlarca site kopyalamış. Yani bi bakıma arama motorlarının gözüne girersiniz. Ancak sonunda kaynak göstermezlerse bu link building olmaz ( Dediğim gibi; yine de sitenize çok yararlı olacaktır ) .

Tagged ,

3 thoughts on “Link Building Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.