Backlink, SEO

SEO Link Wheel Nedir?

Link Wheel Nedir?

Seo link wheel; kısaca tanımlarsak kendi açtığınız paravan sitelerden sitenize link çıkışı sağlayıp backlink kazanmaya link wheel yapma denir.

Link Wheel Nasıl Yapılır?

 • Ücretsiz blog sitelerini kullanabilirsiniz. Yazni; Blogger, WordPress, Blogcu gibi ücretsiz blog açabileceğiniz blog sağlayıcılarından blog açarsınız ve açtığınız bloglardan sitenize link çıkışı yapıp backlink kazanırsınız. İşte buna Link Wheel denir.
 • Ücretsiz bir blog açıp daha sonra bu blogu ücretli bir domaine yönlendirirseniz yine Link Wheel yapmış olursunuz. Bunun bir diğer avantajı da hostu bedavaya getirmeniz.
 • Bunların dışında; bir sunucu alıp farklı IP ler üzerinden link çıkışı yaparsanızda Link Wheel yapmış olursunuz ancak bu yöntem biraz maliyetli olacaktır.

Link Wheel Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Kısa vadeli backlink çalışmalarına bu uygulamayı önermiyorum. Siteniz Sandbox a girebilir.
 • Link Wheel yaparken kaliteli blog sistemlerini kullanın (Blogger, WordPress).
 • Link çıkışı yaparken yazı içinde link vermeyi unutmayın çünkü sitenize çok yararlı olacaktır.
 • Açtığınız blog un konusu ile link verdiğiniz sitenin konusu kesinlikle aynı olmalı.
 • Blogda olabildiğince özgün yazı olmalı.
 • Tek yönlü link çıkışı yapın.
Tagged , , ,

3 thoughts on “SEO Link Wheel Nedir?

 1. merhaba yazınız gayet açıklayıcı olmuş.yalnız benim merak ettiğim kaliteli blog sitelerini kullanıyor olsak da birden fazla wordpress veya blogspot blog oluşturduğumuzda her blogu oluştururken bilgisayarın ip sini değişmek çerezleri silmek vs işlemleri yapmamız gerekiyor mu.

 2. Oluşturduğunuz bloglar ne yaparsanız yapın aynı platformda birkaç blog açıyorsanız genel olarak aynı IP’de barınacaklardır. Linkwheel için öncelikle bloglar birkaç yazı ile belli bir kıvama getirilip sonra linkleme işlemleri yapılır. Aksi takdirde bu linkleme işlemi pek bir işinize yaramayacaktır. Çünkü bu tür girişleri google farkedebiliyor. Zaten mantıken düşünürsek de yeni kurulmuş bir site bize daha ilk yazısında neden link versin? İşte google da bu soruyu sorabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.