SEO

Webmaster’lara Bir Seo İpucu

Bugün webmaster lara çok önemli bir konuda ipucu vereceğim. Aslında vereceğim bu ipucunda bir çok webmaster karşı çıkacak ama kimseyi inandırmak zorunda değilim. Eğer vereceğim ipucunu tam olarak anlar ve uygularsanız Seo açısından bence gayet önemli bir olayıda halletmiş olacaksınız.

Bir çok kişi Backlink in ne kadar önemli bir olay olduğunun farkındadır ( bkz. Backlink Nedir?). Ancak backlink olayındada büyük bir nokta es geçilmekte.

Herkesin görüşü şu yönde; “ben şimdi siteye şöyle bir PR 4 backlink alsam site uçar.” Şimdi bu yanlış değil doğru fakat bazıları bu işi yanlış anlamış. Backlink almak önemli ancak sürekli backlink önemli. Siz bir ay boyunca backlink e asılıp sonra bir ay yatarsanız Google bu işde bir dengesizlik olduğunu anlar.

  • İsterseniz kraloyun.com un backlink grafiğini görmek için BURAYA tıklayın.
  • İsterseniz miniclip.com un backlik grafiği için BURAYA tıklayın.

Gördüğünüz sitelerin 2 yönleri aynı biri çok başarılı olmaları diğeride backlink grafikleri. Bunladan sonrada hala diretirseniz ben bir şey diyemem. Ha diyorsanız ki benim sitemde böyledir buyrun yazın bakın. Ben söyleyeyim; kolay kolay herkes bu dikişi tutturamaz. Eğer siz internette gerçekten kalıcı olmak istiyorsanızbu şart.

Bence oldukça faydalı bir yazının sonunda geldik. Eğer sizde verdiğimiz tavsiyelere uyarsanız internette başarılı olamama gibi bir ihtimaliniz olmaz….

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.