Genel

WordPress mi Blogger mi

Herkes blog açarken Blogger mi WordPress mi ikileminin arasında kalmıştır.  Blogger in önemli avantajlarını sayacak olursak;

  • Çok güvenlidir;

WordPress kendi güvenliğinizden siz sorumlusunuzdur. Ancak Blogger de güvenliğiniz Google güvencesi altındadır. Yani eğer birileri kafaya koyduysa  Wordpres stenizi hack leyebilir.

  • Google tarafından sağlanmakatadır;

Kimse yanlış anlamasın ama bence Google kendi servisi olduğu için Blogger  i çok seviyor. Ayrıca Google tarafından  sağlandığı için sitenize Adsense reklamı eklemek çok daha kolaydır.

Blogger ile WordPress Arasındaki Seo Farkı

Herkesin bildiği gibi WordPress in seo su eklentileri sayesinde Blogger den daha güçlüdür. Ama bana soracak olursanız aralarında pek bir fark yok. WordPress in en önemli seo farkı Tag ları indexletmesidir. Bu sayede daha fazla index sahibi olup daha fazla hit alabilirisiniz.

Eğer internette çabuk yükselmek ve çok fazla hit çekme istiyorsanız size kesinlikle WordPress i öneriyorum. Blogger yavaş yavaş ama emin adımlarla ilerlemenizi sağlar.

WordPress ve Blogger Arasındaki Tema Farkı

Bu konuda kesinlikle WordPress i öneriyorum. WordPress in temasını bulmak her zaman daha kolaydır. Ayrıca kesinlikle WordPress in temaları daha güzel ve işlevseldir.  Blogger in temalarının nerdeyse hepsi WordPress ten kopyalanmıştır. Ancak kopyalanmış olsada WordPress kadar güzel olmamaktadır.

Yani uzun lafın kısası internetten gerçekten para kazanmak istiyorsanız WordPress i öneriyoruz. Özellikle biraz kod bilginiz varsa WordPress i oyun ve video blogunada çevirebilirsiniz. WordPress ile çabuk yükselip fazla sayıda index alabilirsiniz. Ama şöylede birşey varki WordPress i Blogger e göre daha güncel tutmalısınız. Aslında WordPress in Host sıkıntısı olmayın birkişi bile Blogger i kullanmaz.

Etiketler: ,

1 thought on “WordPress mi Blogger mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.