Backlink, SEO

İçeriksel Link Building Nedir

İçeriksel link building aslında link building in temellerini oluşturmakta. Yani içeriksel link building olmazsa olmazdır. Yavaş yavaş içeriksel link building in mantığına bakalım.

İçeriksel link building link in nerden alındığıyla ilgilidir. Unutmamalıyızki Google arama sonuçları için bir çok faktörü kullanmkata. Link building de bunlardan biridir.

Size bunu bir örnekle açıklayalım; örneğin bizim sitemizin seo yla ilgili bir siteden link almasıyla bir otomobil sitesinden aldığı link aynımıdır. Tabiki değildir yani; aldığınız link in sizin içeriğinizle alakalı olmalı. İşte bu içeriksel link building olmaktadır. Bunu önemsiz bir şey sanmanız siz ve siteniz için büyük bir kayıp olacaktır. Bu o linkin kalitesini artırmaktadır.

Ayrıca aldığınız linkte;  link aldığınız sitenin Google de kaçıncı sıralarda olduğuda önemlidir. Yani bu link in popüleritesi de önemlidir. Link e domain in etkisi büyüktür. Örneğin; joomla-tr forumunan alacağınız link le popüler olmayan bir forumdan alacağınız link aynı değildir.

Kısaca; alacağınız link önemli bir siteden ve içeriğinizle alakalı  bir link olursa bu Google gözünde mükemmel bir linktir. Bunlara dikkat etmeniz içeriksel link building yapmanızı sağlayacaktır.

Tagged ,

2 thoughts on “İçeriksel Link Building Nedir

  1. Kesinlikle panda güncellemesiyle, artık önünüze gelen yere link kasarak üst sıralara çıkma devri nerdeyse kapandı, ancak özellikle translate sorunu ve türkçe içerikli link kaynaklarının kısıtlı olması ciddi bir sorun oluşturmakta…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.