SEO

Google’ın Güvenini Kazanmak

Seo da asıl hedef Google nin güvenini kazanmaktır. Ancak şöylede bir şey varki Google nin güvenini kazanmak öyle kolay değil. Zaten o kadar kolay olsa Seo nun pazarı bu kadar büyük olmaz bizde  bu yazıyı yazmazdık. Benden size bir öneri; bu yazıyı dikkatli bir şekilde okuyun ve bunlara dikkat edin. Aksi takdirde Seo sizin için bir kabusa dönüşür.

Trusrank Faktörü

Google size duyduğu güveni Trustrank la ölçüyor (bkz. Trustrank Nedir? Trustrank Nasıl Kullanılır? ). Ancak şu anda kullanılan Trustrank ölçme sitelerinin hiçbiri gerçek Trustrank ı ölçemez. Bu yüzden bunlara inanmayın. Ben size bu sitelerin neye göre değerlendirme yaptığını söyleyeyim; indexsiz url, domain yaşı, backlink sayısı vs. etmenlere bakar. Peki bunların hiçbirimi doğru değil? Biz öyle birşey söylemiyoruz sadece bu sitelerin kesinlikle gerçek Trustrank değerinizi göstermeyeceğini söylüyoruz. Bence siz yukarıda verdiğimiz linkteki Trusrank yazısını okuyun ve bunlara dikkat edin.

İçerik Faktörü

İçerik bir site için çok önemlidir. Zaten diğer şeyler sizin içeriğinize değer katar mesela backlink, tasarım gibi. Yani bir sitenin temeli içerik geri kalanlar içeriği süsleyen şeylerdir. Google içeriğe çok çok önem verir. Zaten Google Bot sitenize sitenizin tasarımı için değil içeriğiniz için gelir. Bu yüzden içeriklerinizi titiz bir şekilde girin. Özellikle özgün içerik çok önemlidir.

Makalelerinizin uzun olması değil neyi anlattığı önemlidir.

İçerik zenginliği çok önemlidir. Yazınızda mümkün olduğunca resim ve video bulunmalı.

Bizim yukarıda yaptığımız gibi diğer içeriklerinize link verin.

Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanın. Facebook, Twitter gibi siteleri kullanabildiğiniz kadar kullanın.

Düzenli ve çok yazın. Buradaki düzenli kelimesi çok önemli. İçeriklerinizi belirli aralıklarla girmeniz önemlidir.

 

Backink Faktörü

Bildiğiniz gibi Google Panda , Google Caffeine gibi güncellemer yapılamta. Bunların asıl amaçları sahtekalığı engellemketir. Bu gümcellemelerde iki önemli şey üzerinde durulur ilki özgünlük diğeride backlinktir. Ama nasıl backlink?

Artık çok backlink almak önemli değil. Önemli olan link aldığınız sayfanın içeriğinin sizinkiyle aynı olması yada benzer olması. Artık hiç alakasız linkler beş para etmiyor. Bu yüzden önünüze gelen siteyle link değişmi yapamayın. Hatta siz beni beni dinleyip hiç link değişimi yapmayın çünkü Google bundan nefret eder.

Site İçi Seo Faktörü

Bildiğiniz gibi seo site içi ve site dışı olarak ayrılır. Site içinin bence en önemli faktörü içeriktir. Tabi başka faktörlerde var. Bunları sırasıyla görelim;

Site Hızı

Sitenizden olabiliğince reklamları kaldırın. Sitenizde gereksiz olan herşeyi kaldırın. Bunlar sitenizin hızlanmasını sağlar. Site hızına mutlaka dikkat edin.

Site İçi Linkleme

Bunu pek anlatmaya gerek yok. Bunun amacı bir yazınızdan diğerine link vermektir. Diğerlerinden bahsetmeye gerek yok çünkü artık temalar geri kalanını hallediyor. Ayrıca son yazılar, popüler yazılar gibi eklentileride kullanın.

 

Size önerim yukarıda anlatıklarıma mutlaka uymanız. Bunlar sitenizi ve sizi daha başarılı yapacaktır.

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.