SEO

Etkin Tanıtım Yazısı Nasıl Hazırlanır?

Tanıtı yazıları seo açısından mükemel bir öneme sahiptir. Hatta bence tanıtım yazıları siteleri filtre tehlikesine sokmadan yükselten ender yöntemlerden. Her sitenin tanıtım yazılarına ihtiyazcı vardır. Bu yüzden bu yazıyı dikketli bir şekilde okuyun ve uygulayın.

Yukarıda dediğimiz gibi tanıtım yazıları sitenin Google güvenini kazanmasında çok önemlidir. Ancak tanıtım yazılarından maksimum faydayı nasıl sağlarız. İşte bunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kesinlikle Türkçe’yi düzgün kullanın!

Unutmayın ki Google Bot ları çok akılldır. Ayrıca Türkçe yide senden iyi bilmektedir. Bu yüzden yazım hatalrı yer alan tanıtım yazıları sizi sırlamada yükselteceğine Trustrank ınızı düşürür.  Google bir kaç cümle ve kçtü bir Türkçe ile önerilen siteyi hiç takmaz bile…

Tanıtım yazısı hazırlarken aşağıdaki maddelere kesinlikle dikkat etmelisiniz:

  • Tanıtım yazınıda mutlaka bir resim bulunalıdır. Ancak resi mümükünse daha önce internette yer almaya n bir resi olamalı çünkü Google Bot ları bunuda algılamakta.
  • Bir URL ye birden fazla link vermeyin. Bu he yanıtım yazının kalitesini düşürür hemde size bir artı sağlamaz. Çünkü Botlar bir URL ye sadece bir kez gider.
  • Tanıtım yazınız mümkün mertebe uzun olmalı. Normal bir makalenin uzunluğu 200 kelimedir. Umarım tanııtım yazınızın kaç kelime olması gerktiğini anlamışsınızdır.
  • Doğal olmayan hiç bir şeyi yapmayın. Mesela link vereceğiniz sitenin linkine H1, H2 tagı vereyin. Bunlar tanıtım yazınızın spam muammelesi görmesine neden olacaktır.
  • Link sayısı en fazla 1 ana sayfa ve 3 de alt sayfa olamlıdır. Buda maksimumdur. Daha azda olabilir…
Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.