Site Araçları

Siteniz Filtrede mi Değil mi Öğrenin

Web sitesi sahipleri arama motorunda hedef kelime sırasını sıkça kontrol eder… İlgili kelimedeki düşüş ve yükselişleri kontrol eder ve bu bağlamda filtreye girme ihtimallerini sürekli göz önünde bulundurur. Fakat webmasterların en büyük sıkıntısı, sitelerindeki hedef kelimede yaşanan düşüşün filtreden mi yoksa başka bir nedenden ötürü mü ileri geldiğini anlayamamaktır herhalde.

Birçok webmaster, hedef kelimesinde düşüş yaşadığında, forum sitelerine “filtreye düştüm, yardım edin!” tarzında konular açar fakat bu konuların çoğunda aldığı yanıt, aslında sitesinin filtreye düşmediği şeklinde olur… Ya dalgalanma ya da farklı bir nedenden ötürü sitesindeki hedef kelimede yaşadığı düşüşü, filtre olarak algılar site sahipleri.

Peki sitenizin filtrede olup olmadığını nasıl anlarsınız? Herhangi bir kelimede filtrede olup olmadığınızı anlamak için Seo Hocası’nın Filtre Tespit uygulamasını kullanabilirsiniz.

İlgili sayfayı açtığınızda karşınıza gelecek ekranda site adı kısmına websitenizi, hedef kelimeler bölümlerine de siteniz ile ilgili anahtar kelimeleri ve o kelimede en son kaçıncı sırada olduğunuzu yazmanız ve şartları kabul etmeniz yeterli olacaktır. Seo Hocası’nın Filtre tespit aracı sayesinde sitenizin hangi kelimede filtrede olduğunu kolaylıkla tespit edebilir, içinizdeki şüpheleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Tagged , ,

2 thoughts on “Siteniz Filtrede mi Değil mi Öğrenin

  1. Ben de şunu eklemek isterim ki filtrede olup olmadığınızı sadece bu sistemden öğrenemezsiniz. Sistem sanıyorum halen beta aşamasında. Çünkü birçok filtre siteye filtrede değil diyor. Bir de bu aracın doğru kullanılması gerekiyor. Çünkü daha önce hangi kelimeden kaçıncı sırada olduğunuzu bilmeniz lazım yani analiz yapıyor olmanız lazım ki bu araçtan fayda sağlayabilesiniz. Yine de faydalı bir uygulama…

  2. Sadece hedef kelimede düştüm.
    Fakat önemli olan alt kelimelerinde sıralamam aynı hiç bir değişme yok.Tüm sayfalarım sabit, fakat ana kelimede yokum nedendir acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.