Arama Motorları

Google gözünden Lokasyon

Google algoritma mantığında lokasyonun etkisi günümüzde hala pek çok webmaster tarafından tartışılmaktadır. Edindiğiniz webhosting paketinizin bulunduğu lokasyon yerel aramalar için belirli bir etkiye sahip olsada genel aramalarda pek etkisi olmayan bir detay.

Özellikle yabancı dilde açılan websiteleri için önemli bir konu olması açısından ülkemiz webmasterları tarafından pekte dile getirilmemekte lokasyon sorunu. Eğer sizde yabancı içerikli websayfalarına sahipseniz lokasyon atlamamanız gereken bir detay.

Örneklerle açıklamak gerekirse ;
Google.co.uk üzerinde yapılan aramalarda yükselmek ve daha fazla ziyaretçi almak istiyorsanız ve siteniz bu yöreye hitap eden bir içeriğe sahipse web sayfanızın barındırıldığı lokasyon önemini bu noktada kazanmaktadır. Sizde yerel aramalardan ziyaretçi kazanmak için sitenizi ilgili ülkenin IP‘sinde barındırırsanız bu websayfanız için oldukça doğru bir hareket olacaktır.

Sürekli değişken ve çözülemeyen bir algoritmaya sahip olan Google özellikle sayfa ulaşım sürelerini web sayfalarını sıralama konusunda bir kriter kabul gördüğünden lokasyon burada da önemini kazanmakta. Bu sebeple sizde sayfalarınızı ping süreleri Google ın websayfalarının üzerinde olan bir lokasyon ve hosting seçiminizle sitenize artı bir puan kazandırabilirsiniz.

Tagged , , ,

1 thought on “Google gözünden Lokasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.