Nasıl yapılır?, Wordpress

WordPress Facebook Yorum Eklentisi (Plugin)

Siteme facebook yorum nasıl eklerim?

Sizde bu soruya cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Facebook hayatımıza girdiğinden bugüne facebookta hesap sahibi olmayan yok gibi duruyor. Facebook website sahipleri için oluşturduğu geliştiriciler sayfasında bizler için pek çok eklentiyi barındırıyor.

Bunlardan bir tanesi ise wordpress tabanlı web sayfalarınıza yorum sistemi. WordPress facebook yorum sistemi. Hemen hemen hepinizin aşina olduğu yorum sistemi hakkında biraz bilgi verecek olursak. Facebook yorum eklentisi sizler için kara liste ve kelime filtreleri barındırmakta size düşen gereksiz yorumları kolay bir arayüz sayesinde sayfalarınızdan kaldırmak. Hemde alt sayfalarınızın tümünde bağımsız çalışmasıda şahane bir imkan.

Sizde wordpress admin panelinde yorum onaylamaktan bıktıysanız ve sitenize üye olmalarıda ziyaretçiler için zor bir seçenek ise bu eklentiyi kullanarak hem kendiniz açısından hemde ziyaretçileriniz açısından oldukça kullanışlı ve bilindik sistemi sitenize entegre edebilirsiniz.

Facebook yorum eklentisi  nasıl eklenir?

developers.facebook.com/docs/reference/plugins/comments/
adresinden ulaşabileceğiniz bir eklenti olup gerekli kodu almanız oldukça kolaydır. Site adresinizi ve yorum kutucuğunuz genişliğini, kaç yorum sıralanmasını istiyorsanız ilgili alanları doldurduktan sonra gerekli kodu facebook bize zaten vermekte.

Facebook’un size verdiği bu kodu wordpress sayfalarınızda kullandığınız temanın comments.php dosyasını yedeklemeyi unutmayarak bu kodlarla değiştirirseniz facebook yorum eklentisi wordpress tabanlı web sayfalarınızda kullanıma geçecektir. Diğer gerekli tüm bilgi yukarıda verdiğimiz bağlantıda mevcuttur. Aklınıza takılan her soruya cevap bulabilirsiniz.

Facebook Comments Plugin Nasıl görünür?

Facebook yorum eklentisi facebook hesaplarıyla yorum yazabilme özelliğinin dışında, Hotmail, yahoo gibi pek çok hesaplada ziyaretçilerinizin giriş yapıp yorum yazabilmesini sağlar.
Görünüm olarak oldukça şık ve kullanışlı bir arayüze sahip olan eklenti wordpress tabanlı blog üzerinde örnek gösterecek olursak aşağıdaki resme bir göz atabilirsiniz ;
wordpress facebook yorum eklentisi resimli görünüm

Tagged , , ,

5 thoughts on “WordPress Facebook Yorum Eklentisi (Plugin)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.