HTML - CSS, SEO

CSS Kullanımı ve SEO Etkisi

CSS in SEO ya etkisi ;

Günümüzde arama motorları tablo yapılarından çok “div” yapılarının üzerine düşmektedirler. Bu yüzden tasarımlar CSS dediğimiz dil üzerinden yapılmaktadır. CSS in size bir çok getirisi olacaktır.

HTML kodlarıyla pek çoğumuz haşır neşiriz. Tablolar ise vazgeçilmezimiz. Fakat tablolar ve her tablonun tasarımı için çağırdığımız metin ve yazılar sayfamızın boyutlarını büyütmektedirler. Bu açıdan ziyaretçiniz hosting hızınız ne kadar yeterli olursa olsun sayfalarınızda gezinirken bazı yavaşlıklarda şikayetçi olacaklardır.

Bunun önüne geçmek oldukça kolay. CSS kullanarak “div” tasarımlar sayesinde tek bir dosya üzerinden dizayn verilerini çağırdığınızda sayfa boyutunuz yükselmez ve her sayfa ve her bir bölüm için tek bir arayüz tasarım dosyası çağırılır.

Arama motorlarının websitelerimiz için pek çok sıralama kriteri vardır. Bunların en başında özgün ve güncel bir tasarımdır. Sayfanın hızı, sayfaların alt bağlantı yapıları algoritma mantığının temelinde yatar.

CSS nedir nasıl işler

CSS nasıl işler?

Kısaca CSS konusuna değinecek olursa; Dinamik programlama dillerinden herhangi birini bilen bir webmaster’ın kolaylıkla anlayabileceği bir işleyişi mevcut CSS programlamanın. Ayrı bir dizayn dosyası oluşturursunuz ve bunu sayfalarınıza include edersiniz. Yani aslında yemeği başka yerde pişirip sayfanızın esas kodlamasına servis edersiniz. Ki bu sayede herşey daha derli toplu ve hızlı işleyecek, müşterileriniz daha çok memnun olabileceklerdir.

dipnot: Sizde Css hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyor ve örnekler görmek istiyorsanız ;
freecsstemplates.org sayfasından pek çok css tasarıma ücretsizce ulaşabilirsiniz.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.