SEO

SEO ipuçları ; Backlink kazanma yolları

Para ödemeden sitenize güvenilir ve sağlam backlinkler kazanın;
Günümüzde “Google” gibi büyük arama web sitelerinin aramalar sayfasında sıralamada pek çok algoritma kullanır. Kaliteli backlinkler bu etkenlerden en önemlileri arasında yer alır. Sizde Google da para harcamadan yükselmek istiyorsanız sizlere birkaç ip ucu;

Paravan blog oluşturma;
Google sizin içeriğinizle aynı ve özgün yapılı sitelerden sitenize gelen bağlantılar için size artı bir puan kazanmanızı sağlar ve bunu önemli kılar. Sizde içeriğinize kardeş bulmakta zorlanıyorsanız veya imkanlarınız kısıtlıysa sitenize bu tarz bağlantılar oluşturmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Blogger, wordpress gibi ücretsiz blog hizmeti veren siteler üzerinden hesaplar oluşturabilirsiniz.
  • Bu oluşturduğunuz blogları sürekli güncel tutacak şekilde özgün içeriklerle doldurmanız gerekmektedir.
  • İçeriklerinizi eklemeye başladığınızda gerek bloglarınız arası bağlantı gerekse her siteden ana sitenize bağlantılar oluşturarak kaliteli backlink oluşturabilirsiniz.

Video backlink oluşturma;
Video backlink nedir (Youtube)
Youtube, izlesene ve bu tarzda trustrunk ve kalitesi yüksek video sitelerine sitenizin içeriği ile alakalı olacak şekilde videolar yükleyerek ve bu videolara sitenizin, sitenizin alt sayfalarının bulunacağı şekilde bağlantılar oluşturarak Kelimenizde yükseliş sağlayabilirsiniz. Pek çok webmaster’ın atladığı konulardan bir tanesi olduğu için video backlink size muhakkak gerek hit gerekse yükseliş açısından yardımcı olacaktır.

Sosyal imleme sitelerine sitenizi ekleyin;
Günümüzde sosyal mecraların ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya gerek bile yok. Gerek sitenize ziyaretçi kazandırmak gerekse sitelerinizi Google, yahoo gibi dünyaca kullanılan arama motorlarında kelimesinde yükseltmek istiyorsanız yapmanız gereken en temel yöntemlerden bir taneside sosyal imleme sitelerini kullanmanızdır.

Sosyal imleme ne işe yarar?

Digg, linkedin gibi web sayfaları oldukça ziyaret edilen ve ziyaretçileri web sitelerine kategorisel olarak yönlendiren birer uygulamadırlar. Bu websitelerine ekleyeceğiniz bağlantılar kullanıcıların dikkatini çekecek cinsten olduğunda sayfalarınız yeni ziyaretçiler kazanacaktır.

Ek bir faydasından bahsedecek olursak; sosyal imleme siteleri arama motorları örümcekleri tarafından oldukça sık ziyaret edilirler. Örümceklerin çalışma sistemlerin sayfada bulunan bağlantılara ulaşabilmektir. Bu sebeple bu websitelerinde bağlantınız olduğu sürece sayfalarınıza özellikle Google bot sık uğrar ve sayfalarınız Google sıralamalarında hemen index alırlar.

Tagged , , ,

6 thoughts on “SEO ipuçları ; Backlink kazanma yolları

  1. Bu tür çalışmalar dediğiniz, yani bizim deyişimizle (seo) konusunda maalesef bilfiil yardımcı olamıyoruz. Sadece bu tür bilgileri okuyucularımızla paylaşmaya gayret ediyoruz. Piyasada seo uzmanlarından bu ve bunun gibi konularda ücretli destek alabilirsiniz. Belki bu konuda yönlendirme yapabiliriz. İlginiz için teşekkürler.

  2. Arkadaşlar site oldukça bilgilendirici gerçekten güzel hizmet veriyor. Tesadüfen buldum siteyi. Bir bölüm vardı liste halinde backlink alabileceğimiz siteleri yazıyordu. Ancak onlara bulamıyorum artık yardımcı olursanız çok sevinirim.

    Bu arada all in one seo eklentisini kullanıyorum başka bildiğiniz güzel eklenti varsa payşabilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.