SEO

Seo ve Özgünlük

Nedir bu “Özgünlük” ? ;

Web sayfa sahipleri ve çeşitli forumlarda şu sıralar sıklıkla duyduğumuz özgünlük kelimesini biraz daha açalım dilerseniz. Hayatın her dalında olduğu gibi farklılık her zaman her oluşuma bir katkı sağlar. Gerek içerik gerekse tasarım konusuyla web sayfalarınızı diğer sayfalardan farklı kılarsanız arama motorları sayfanızı sever ve ilgili içerik aramalarında yukarılara taşır.

SEO dediğimiz arama motorlarına optimizasyon konusunda bir çok sırrı ve algoritmayı bünyesinde barındıran alanda çokça sözü geçen özgünlük için sizinde yapmanız gereken bir çok şey olduğundan eminiz.

Sayfanızı özgünleştirmek için yöntemler ;

Sitenize girdiğiniz içerik başka bir siteden mi çekiliyor öyleyse Google tarafından pekte sevilmeyi önemsemiyorsunuz demektir. Unutulmamalıdır ki her işin bir yöntemi ve adabı vardır. Sitenize daha çok emek harcayarak içeriğinizi özgünleştirmeniz gerekmektedir. Dediğimiz gibi seo pek çok sırrı bünyesinde barındırsada bir çoğumuzun bilmesi gereken yöntemleri bizlere sunar. Özgün içeriğinizin kalitesi tamamiyle benzersizliğiyle ölçülmez. Ziyareçlilerinizin sayfalarınıza bağlılığı, sayfalarda geçirdikleri süre bunlar sitenizi kıyaslamada kullanılan kriterlerdir.

Günümüzde gelir amaçlı kurulan pek çok websitesi tamamiyle bu amaçla yapılmıştır. Oysa ki ziyaretçi beğenisini hedefleyen her sayfa elbette bir kazanca ulaşır.

Tasarımda sadelik ve seo etkisi

Tasarım konusuna değinecek olduğumuzda ise ;

Yukarıda belirttiğimiz gibi ziyaretçi beğenisini ve bağlılığını hedeflemeniz çok önemlidir. Websitesi kurulurken ana etken bu olmalıdır. Bunları sağlamanın en temel kriterleri ise ;

  • Ziyaretçilerin arayüzde kolayca gezinmesini sağlamak pek çoğumuzun atladığı noktadır. Unutmayalım ki ziyaretçilerin en temel beklentisi budur. Kullanılabilir arayüz, kalabalık ve yormayan bir yapı.
  • Site haritalarına değinecek olursak; sayfalarınıza gelen ziyaretçiler aradıklarına ulaşmak isterler bizlerin yapması gereken ise çok basit en kısa yoldan ziyaretçileri aradıklarına ulaştırmak. Bunu pek çok yöntemle yapmak mümkünken site haritası oluşturmayı es geçmemek gerekmekte.
  • Canlı ve sade bir tasarım. Her zaman için değişilmez olan sadelik ve canlılık web sayfalarının tasarımı konusunda da önemini kaybetmez ve ziyaretçilerin arayışlarından bir taneside budur. Yukarıda belirttiğimiz gibi canlı ve sade bir tasarım sitenize gelen bir ziyaretçi için geri dönüşüm garantisini size vermektedir.

Yukarıda sözünü ettiğimiz her çalışma web sayfalarınız için bir artı kazandırarak sizlerin amaçları doğrultusunda projelerinizi geliştirmenizde faydalı olacaktır. Temennimiz bu uyarıları ve ipuçlarını dikkate almanızdır.

Tagged , , ,

1 thought on “Seo ve Özgünlük

  1. Merhabalar,blogger da yeniyim ama yazma konusunda degil.Zaten yazdiklarimi en sonunda bi yerlerde paylasma istegi bir sürü yeni sey ogrenmemi sagladi.Fakat face profilim yok.sadece 100 kisilik bir twitter var.özgün kisa hikayeler yaziyorum.Ve internet aleminde de sadeligin ve basitligin onemini biliorm.benim icinde basit ve sadelik cok önemli.sadece yazilarim ön planda olsun istiyorum.önerilerinizi bekliyorm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.