e-Ticaret

Google Adwords’te Ürün Listeleme

Google Adwords, ürün listeleme özelliğini Kasım 2010 da duyurmuştu. İlk zamanlar türkçe sayfalarda aktif bir özellik değildi. Şimdilerde etkin bir özellik sanırım. Kullanma fırsatı bulamadım. Bu konuda bilgisi olanlar yorum olarak yazabilirler.

Bu özellik ile adwords üzerinden gittigidiyor tarzı siteler gibi ürün listeleme mümkün oldu. Ki bu sayede birçok e-Ticaret sitesi satışlarını katladı. Katladı diyorum, gerçekten etkin kullanımda yüksek başarılara ulaşmak mümkün. Etkili bir kampanya ve tabiki biraz webmasterlara yönelik tık ücreti konusu işlenince gayet güzel satışlar yakalandı. Google Adwords Product Listing orjinal ismi ile ürün listeleme çok yönlü gelişmelere de sahne olmuş. Bu bir süreçti tabiki. Yani bir tür kullanıcı bazlı gelişim de yaşandı. Şu an oturmuş bir sistem olduğu yönünde haberler var. Halen kullanmamış Adwords masterlara durulur. İnternet reklamın olmazsa olması olan Google Adwords’ü mutlaka bir de böyle deneyin.

Introducing AdWords Product Ads tanıtım videosu

Ürün Reklamları, resimler, fiyatlar, ve Google daki aramalarda ürün satmak için açıklamaları göstermeye izin veriyor. Ürün bilgileri, anahtar kelime hedefli metin reklamları artırmak için ve firmaların ürün yelpazesini yayınlaması bakımından iyi bir uygulama. Herhangi bir anahtar kelime veya reklam metni gerekliliği devreye girdi. Ürün Reklamları için 2 farklı kullanılabilir biçimi mevcut.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.