Wordpress

WordPress yararlı eklentiler

WordPress siteleriniz için kaçırmamanız gereken eklentiler ;
Son kullanışı ve geliştirilebilirliği açısından sıkça tercih edilen ve sürekli karşı karşıya geldiğimiz seo dostu WordPress siteleriniz için işinize yarayabileceğini düşündüğümüz birkaç eklentiyi dilerseniz özellikleriyle beraber inceyelim ;

1- Regenerate Thumbnails

Regenerate Thumbnails (wordpress resimleri yeniden boyutlandırma eklentisi
Websiteniz için pek çok resim yüklediniz ve tema değişimi veya yeni denemeler yapmak isterseniz bu resimlerin boyutlarını tek tek değiştirmeniz oldukça zaman alacaktır. Bu eklenti toplu şekilde resim dosyalarınızın boyutlarını düzenlemenizde ve saklamanızda size yardımcı oluyor sadece boyutları girmeniz yeterli.

2- WPML (WordPress Multi Language)

WPML (WordPress çoklu dil eklentisi)
Wordpress için geliştirilen en önemli eklentilerden birisi olduğunu düşündüğüm kullanışı oldukça zevkli olan bu eklenti sayesinde websitenizi bir çok farklı dilde gösterimle ziyaretçilerinize sunabiliyorsunuz. Eklentiyi kurduğunuzda ücretli teknik desteği olsada az çok haşır neşir olan arkadaşlar dil dosyalarını kendileri rahatlıkla oluşturup sayfalarını farklı dillerde yayınlayabilirler.

3- SyntaxHighlighter

Syntax Highlighter (WordPress yazı içi kod görüntüleme eklentisi
Bu eklenti sayesinde ziyaretçilerinize kodları (code) sıkıntısız ve hoş bir arayüz sayesinde gösterebilirsiniz. Aslında pek fazla söze gerek yok oldukça kullanışlı ve işe yarar bir uygulama.

4- Breadcrumb NavXT

Wordpress site içi navigasyon eklentisi
Breadcrumb türkçesi ekmek kırıntısı olan muhteşem eklenti ile navigasyon menüleri hazırlayabiliriz. Örnek vermek gerekirse Anaasayfa > Kategoriler > Hakkımda tarzı menüler oluşturabiliriz. Bende bu eklentinin benim tarafımdan düzenlenmiş versiyonunu kullanmaktayım.
Çok kullanışlı ve gerek seo gerekse ziyaretçi beğenisi ve kullanışı açısından oldukça yararlı bir eklentidir. Ziyaretçilerinin tam olarak sitenizin neresinde olduğunu belirtmeye yarar örnek vermek gerekirse ;

Anasayfa > Kategori > İçerik > Başlık gibi.

5- Limit Login Attempts

Wordpress kullanıcı hatalı giriş sınırlama eklentisi
Bu eklenti sayesinde sitenizi saldırılara karşı bir nebze korumanız mümkün .Eklenti tam olarak sitenize hatalı veya ard arda girişleri bloke edip aynı anda size eposta yoluyla bildirim sunmakta.

Tagged ,

2 thoughts on “WordPress yararlı eklentiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.