Genel, Web

21 saatte 1 milyon dolar Online bağış toplayan proje!

Evet arkadaşlar bir projeye internet üzerinden bu kadar bağış olur mu demeyin. Oluyor demekki. İnsanlar aslında nasıl yaklaşılacağını bilirseniz duyarlı olmaya devam ediyorlar. Bir oyun firması bu konuda bir bağış açtı ve toplanan bağışlar istenenin çok üzerinde.

Double Fine Adventure isimli oyun firması yeni oyun için düğmeye basmış fakat dağıtımcı firmalar tarafından sıkıntılı bir süreç yaşamışlar. Bunlar da dünyanın en büyük online proje bağış sitesi kickstarter.com‘da bir bağış projesi başlatmışlar. Adventure oyunlarının üstadı olarak tanımlanan Tim Schafer bu bağışın kendisini çok şaşırttığını ve dolayısıyla memnun ettiğinden söz etmiş.

Kickstarter.com nasıl bir sitedir?:
Bu sitenin genel işleyişi şu şekilde. “Dünyadaki yetenekli ya da girişimci kişilere ön ayak olan Kickstarter sitesinde, kullanıcılar projelerinin tüm detaylarını siteye koyuyorlar ve istedikleri para miktarını belirtiyorlar. Projeye inanan insanlar ise bağışta bulunuyorlar. Eğer istenen para toplanmazsa, yatırılan paralar tekrar sahiplerine dağıtılıyor. Toplanırsa da proje sahibine teslim ediliyor.

Bağışlar şimdilerde 30 gününü doldurmuş durumda ve halen bağış almaya devam ediyor. Bağış için aranan miktar aslında 400 bin dolar. Toplanan bağış istenilenden çok daha fazla. Şu an 1,639,601 dolar toplanmış durumda. Proje sahipleri bu bağıştan geri kalan miktarı diğer projelerinde kullanacaklarını açıkladılar. Bununla birlikte oyunu multi dil vs gibi ekstra özelliklerle de daha detaylandıracaklarmış. Kaynağı biraz da bu yönüyle kullanacaklarmış. Bu online sistem üzerinde de dünya üzerinde de bir projeye toplanan bağış olarak dünya rekoru kırılmış.

Bağışlardaki son durumu merak ediyorsanız şu adresten takip edebilirsiniz.

Tagged , ,

1 thought on “21 saatte 1 milyon dolar Online bağış toplayan proje!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.