Arama Motorları, Sosyal Medya

Google+ David Beckham

Google, yeni hizmetini duyuralı artık epey zaman geçti. Kullanıcı sayısı da günden güne artıyor. Belki facebook‘a rakip olmak istediği bir uygulama ile sosyal medya alanında iddialı olduğunu göstermek istiyor. Başarılı oluyor mu? veya Ne kadar başarılı? soruları elbette tartışılabilir.

Biz sitelerimizde kullanıcı çekmeye çalıştığımız gibi, benzer uygulamalarla google da kendi uygulamasına daha fazla kullanıcı çekme peşinde. Bu işin temel mantığı da reklam olarak görülüyor elbette. Çeşitli reklam faaliyetleri yürütüyor, belki birçoğunda istediği başarıyı yakalayamıyor ama pek yıldığı da söylenemez. Yani azimle devam ediyor ki bunları neden söylüyorum? Tabiki sizden de bunu bekliyor. Siz de web sitelerinizde veya çeşitli uygulamalarınızda sabır ve sebat ile yürümeniz gerektiği anlamını çıkarabiliriz/çıkarabilmeliyiz.

Neyse google sosyal medya çalışmalarında facebook ve twitter gibi rakiplerinin yanı sıra bir yandan onlar gibi olmayı, diğer yandan da farklı özelliklerinin de artı olarak bulunduğunu gösterme çalışmaları devam ediyor. Bu kez ingiliz futbol yıldızı, mancester united ile özdeşleşmiş, ingiliz milli takımının bir zamanlar vazgeçilmez oyuncusu, frikik uzmanı, sağ ayak kullanımında deha vs vs özellikleri ile David Beckham‘ı kullandı.

David Becham Google+ sayfa görüntüsü

Nasıl kullandı?
Google, David Beckham’a google+ platformu üzerinde özel bir röportaj kısmı hazırladı ve bunu kullanıcılarına duyurdu. Beckham hayranları futbolcu ile bu uygulama üzerinden görüşebilme/mesajlaşma imkanı yakalamaya çalıştılar. Ne kadar başarılı oldular bilemiyorum tabi… Bu uygulamayı tanıtırken de video hazırladı ve Beckham’ın gelişini reklam etti. Belki bu da video backlink konusunda bir ışık yakmıştır 🙂 Bu çıkarımları hikayeden yazıyorum. Sadece geyik bir konudur ve içerisinde ufak tefek dokundurarak bazı şeyleri de vurgulamaya vesile oldu.

İşte bunlar da David Beckham Google+ videoları

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.