Genel

Google – Güvenli Sürüş Projesi Testi (video)

Google güvenli sürüş (self-driving) isimli projesini 2010 yılında duyurmuştu. Direksiyona geçiyorsunuz ve sadece arkanıza yaslanıp sürüşün keyfini çıkarıyorsunuz. İşte bu projenin duyurusunu ve çok yakında faaliyete geçeceğini açıklamışlardı.

Bu konuda epey ilerlemeler kaydedilmiş. Birçok deneyim toplanmış. Binlerce mil yol kat ederek testlerini devam ettiriyorlar. Halen de devam ediyorlar. Larry Page google+ sayfasını takip ederken farkettim. Bu konuada bir test videosunu paylaşmış. Official tanıtım metni ve videosunu koymuşlar. Biz de ilgili takipçilerimiz için çevirdik ve video ile servise sunuyoruz;

2010 yılında arabalar için güvenli sürüş projemizi duyurmuştuk. Daha güvenli, daha keyifli ve daha verimli sürüş deneyimi sunmak istedik.

Daha çok sayıda dizayn ve test işlemi var ama biz bu tür verileri ve destekçileri toplarken, bunun yanında 200.000 mil’den fazla da bilgisayar denetiminde güvenli yol sürüşü tamamladık.

Yaptığımız bazı araştırmalardan bazı favori anları sizlerle paylaşmak istedik. Steve Mahan (göremeyen bir adam) sürüş koltuğuna oturdu ve dikkatli bir şekilde programlanmış rotanın keyfini çıkardı ve sizin için test etti. Bunu videosunu da sizlerle paylaşıyoruz. Biz halen güvenli bir sürüş için araştırmalara ve testlere titiz bir şekilde devam ediyoruz. Gelecekte-günün birinde, bu teknolojinin toplum için paylaşılabilir seviyelere geleceğini ümit ediyoruz.

Google Self-Driving Car Test: Steve Mahan Video

Evet bu teknolojinin yollara gelmesi için daha çoook uzun yıllar var belkide. Ama ileride başarıyı yakalayabilmek için bu günden hayal etmek ve bununla kalmayıp ardından çalışmak gerekiyor. Bunlar da bu işi çok iyi yapıyor. Umarım biz de bu tür teknolojik yenilikleri düşünüp peşinden koşabiliriz…

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.