Genel, Sosyal Medya, Web

Google+ Plus Fan Page Oluşturmak

Google Plus hayran sayfası özelliği bir müddet önce açıldı. Bunu siteleri için eklemek isteyen webmaster arkadaşlar olabilir. Biz de bu konuya bir değinelim istedik. Bu konuda güzel ve faydalı bir kaynak oluşturmaya çalıştık.

Google plus 2011 haziran ayının sonlarına doğru kullanıma açılmıştı. Hızla büyümeye başlamıştı ve bu büyümesi şimdilerde biraz daha yavaşladığından, bazı girişimlerde bulunmaya başladılar. Ki bu özellik mesela çok geç kalınmış bir özelliktir bana göre. Son zamanlarda google artı işletmeler, gruplar ve ürünler için + sayfa seçenekleri ekledi. Fakat bu aşamada bile baktığımızda google artı sayfaları facebook’takiler gibi farklı şekillerde dizayn edilmemiş. Bu seçenekler bile neredeyse birbirleri ile aynı formatlara sahip. Bunlar çok büyük eksik gibi görünse de zamanla bir çözüm bulunacak ve daha işlevsel hale gelecektir diye ümit ediyorum. Herneyse sonuç olarak google artı‘da da aynı facebooktaki gibi blogunuz için fan page oluşturabilirsiniz.

Şimdi Google artı hayran sayfasını nasıl oluşturabiliriz? sorusunun cevabına bakalım;

Bloglar için google artı hayran sayfası oluşturma

  • Google artı sayfasına gidiyoruz: Bir Google+ sayfası oluşturun
  • Sol kısımda bulunan “Bir kategori seçin” kısmından size uygun olanını seçiyorsunuz.
  • Sayfanızın adı, web adresi gibi bilgileri dolduruyoruz.
  • Bilgileri girdikten sonra tabiki “oluştur” deyip sayfamızı oluşturmuş oluyoruz.
  • https://plus.google.com/b/11606768….09368/ şeklinde bir link göreceksiniz url kısmında. İşte bu sayfanızın adresidir.

Oluşturduktan sonraki adımlar size kalıyor. Sayfanız için resim ekleme, ekstra bilgiler girme, bazı düzenlemeler yapabilme vs. onları da kolayca yabailirsiniz. Klasik olarak yönergeleri takip ettiğinizde sitenize ekleyebileceğinzi kodu da veriyor. Kodun bir kısmı < head > etiketinin olduğu kısma. Diğer kod ise bu sayfa ögesinin nereden görünmesini istiyorsanız oraya yapıştırıyorsunuz. Hepsi bu kadar. Sayfanız şimdi hazır. Web sitenizden sayfanıza kullanıcı çekebilir, sayfanızı daha da büyütebilirsiniz…

Tagged ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.