Wordpress

upPrev: WordPress Önceki Yazı Eklentisi

Evet arkadaşlar, wordpress sitesi olanlar için gerçekten güzel bir eklentiyi paylaşıyoruz. New York Times’ın websitesine girenler bileceklerdir. Bir yazıyı okurken, konu bitimine doğru bir kutucuk beliriyor ve bir önceki yazı şudur, diye kısa bir açıklama ile bunu da okumak isteyebilirsiniz tarzında harika bir davet yapıyor.

İşte tam olarak bunu upPrev wordpress eklentisi sayesinde siz de sitenizde yapabilirsiniz. Üstelik hiç de ekstra kod kullanmaya gerek kalmadan. Üstelik bir de süpriz olsun. Bu eklentiyi tanıtmak istediğimde biraz araştırma yapayım dedim. Çünkü eklenti ingilizce. Türkçe sitelerde kullanımının daha kaliteli olabilmesi için türkçe iyi olurdu. Kendim türkçeleştirmeden önce bakalım çevirmiş olan var mı diye aradım. Ve wpdestek.com sitesinde bu eklenti daha önce tanıtılmış ve türkçeleştirmiş. Bu nedenle de dilerseniz türkçe de kullanabileceksiniz. Biraz kod bilgisi olanlar kendileri de farklı şekilde türkçeleştirebilirler. Bazı farklı özellikler de entegre edebilirler. Yani çok daha kullanışlı bir hale getirebilmek de mümkün.

Eklentiyi kurmak yine standart eklenti kurulum bilgisi gerektiriyor. Dilerseniz indirip hostunuza kendiniz atabilirsiniz, dilerseniz de direk panel üzerinden Eklentiler > Yeni Ekle şeklinde eklentiyi aratarak çıkanlar arasından seçip ekleyebilirsiniz.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.