SEO, Site Araçları

Compete – Web Trafik Analiz Aracı (Webmaster Araçları)

Compete (Web Traffic Analysis) Analiz sistemi, özellikle web trafiğini tahmin etmede büyük kolaylık sunan ve oldukça kullanışlı ve şık arayüzü ile de dikkat çeken bir analiz sistemidir. Bu site traffic tahmininde gerçekten çok başarılı. Tam olarak tutturduğunu söyleyemiz fakat gerçekten güzel sonuçlar veriyor. Ancak üzücü bir haberimiz var bu site türkçe ve düşük hitli siteler için kullanılamıyor. İngilizce ve belli bir hitin de üzerinde olması gerekiyor. Yoksa bir uyarı veriyor ve analiz yapmıyor. Umarım günün birinde Türkçe içerikli siteleri de analiz edecektir.

Compete ile ücretli trafik analiz sistemlerinin yaptığı işlemi ücretsiz ve birçok fonksiyonu ile ücretsiz yerine getirebiliyorsunuz. Tabiki Compete’nin de pro seçeneği ücretli olarak mevcut. Site adresini sorguladığınızda aylık olarak birkaç ay ve yıl evvelinden itibaren size güzel bir grafik ile analiz sunuyor. Analiz sonuçlarında sitenize bir rank da veriyorlar. Yani compete rank ile de bir çeşit değerlendirme puanını görebiliyorsunz. Verdiği puanlama sistemi alexa’nın rankına yakın sonuçlar oluşturuyor.

Compete’nin pro versiyonunda da kendi analizinizi yaparken, rakip analizi de yapabiliyorsunuz. Pazar üzerindeki etkinizi ve size yakın isimdeki yani çok yakın rakipleri de ayrıca görerek analizinizi derinleştirebiliyorsunuz. Burada sadece trafik olarak değil bazı anahtar kelime analizlerine ulaşabilmek de mümkün.

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.