Sosyal Medya

Facebook Hisseleri Batmaya Devam Ediyor!

Facebook Nasdaq borsasına katılmıştı geçen hafta. Ve şimdi baktığımızda diplere vurmaya başladı. Yani sırf dün yüzde 11 oranında değer kaybetti. Ve facebook Nasdaq borsasına katılırken tarihinin en büyük arzına sahne olmuştu. Cuma günü işlem görmeye başlayan hisseler hemen sonraki pazartesiye %11 lik düşüşle şok yaşattı.

Açılışından bu yana ise yani sadece iki gün için konuşuyoruz ki toplamda yüzde 25 değer kaybı yaşandı. Tabi hisselere rağbet edenler (ki bu çok büyük bir kitle) feryat ediyor. 🙂

Tabi bunun öncesinde NASDAQ borsasında da birşeyle olmuştu. Yenilikler getirilmeye çalışıldı güya. Yani halka arz prosedürlerinde bir değişiklik yapıldı. Tabi bu da en büyük arza (facebook arzı) sahen olacağı zamana denk düşmesi de acaba bir yanlışlık mı oldu? Bir karışıklıktan mı bu sonuçları görüyoruz şeklinde konuşuluyor.

NASDAQ bu durumdan özür diliyor. Çünkü gerçekten çok zor durumda kaldı borsa. Facebook işlem hacmi o kadar büyük ki en yoğun olduğu zamanlarda sadece 15 dakikada 52 milyon hisse senedi el değiştirmiş.

NASDAQ CEO’su Robert Greifeld, “insanlık tarihinin en büyük halka arzında” yaşanan aksaklıktan dolayı bugün özür diledi.

Bakalım senetlerin devamında neler yaşanacak. Bu böyle devam etmeyecektir. Yani bir dur denilecek ve ortalık durulacaktır. Sonrasında da belki yükselmeler/düşüşler daha dengeli hale gelecektir. Fakat şu an facebook hisseleri kızgın yağ gibi aman el atayım demeyin. Biraz durulmasını bekleyin derim ben…

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.