SEO, Site Araçları

WooRank – Website İnceleme ve SEO Aracı (Webmaster Araçları)

WooRank (Website Review – SEO Tool), hakikaten çok kaliteli bir arayüz ile sunum yapan güzel bir araç. Websitenizin birçok yönü ile analizini yapıyor. Tek sayfada hepsini sunmaya çalışıyor. Sunduğu istatistiki bilgilerin çokluğu açısından kullanılmaya değer bir araç. Sitede yapılan analizi simgeler küçük bir resim de koyduk.

iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarda nasıl bir görünüme sahip olduğunu da gösteriyor. Woorank servisleri haftada bir kez kullanımı ücretsiz. Bu konuda ipucu vermek istemem :). Doğru bir kullanımda zaten haftada bir kullanım da yeterli olacaktır. Sitenizi analiz etmesi de bir hayli uzun sürmekte. Neredeyse dakikalarca sitenizi analiz ediyor. Zaten analiz adımının kaçta kaçını tamamladığınız da görebiliyorsunuz. Yüzdelik bir dilimle pasta üzerinde gösteriliyor.

Üstelik bu kadar şeyi bir de PDF ile rapor halinde size sunuyorlar. Bununla birlikte daha derinlemesine bir analiz için, web siteniz için bir plan da hazırlayabiliyorlar. Bu tabiki pro/premium yani ücretli kullanımda. Puanlama sistemi, genel trafik, sosyal medya, mobil görünüm, çeşitli SEO analizleri, backlink, kullanılabilirlik, güvenlik, kullanılan web teknolojileri gibi birçok analizi bulabilmeniz mümkün. Premium ve pro analizler aylık olarak ücretlendirilmiş ve yüksek fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Tabiki bu normal bir webmaster için pahalıdır. Bunu iş edinmiş kişiler için kaliteli bir yardımcı olacağından ücretler normal diyebiliriz. Sadece kendi sitenizi değil rakip analizi de yaparken kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Kısıtlı kullanımı bile çok kaliteli olan bu aracı tavsiye edebiliriz.

Tagged , ,

1 thought on “WooRank – Website İnceleme ve SEO Aracı (Webmaster Araçları)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.