Site Araçları

Wordstream – Marketing, SEO, PPC araçları (Webmaster Araçları)

Wordstream (Internet Marketing Software – Search Marketing Tools for SEO & PPC), aslında diğerlerine benzer analitik araçlar sunar. Ancak geleneksel bir araçtır demek doğru olmaz. Siteniz üzerindeki değişiklikler üzerine de finansal bazı hareketler sağlıyor ve pazarlama yazılımı ile birlikte geliyor.

Gerçek arama ve trafik verilerine dayanarak size web analitik raporlamaları sunar. Bu da arama motoru üzerinden pazarlama (search engine marketing) kampanyaları için çok yararlıdır diyebiliriz. Tabiki bu tarz bir sektörle ilgilenenlerin olmazsa olmaz bu tarz araçları olmak zorundadır. Wordstream de onlardan birisidir diyebiliriz.

Etkin bir sunum için tüm analitik sonuçlar içinden sizinle alakalı parçaları keser ve marketing aracını oluşturur. Yani aslında tüm analitik araçları aynı tarz bilgiler üzerinden size sunum yapmaktadır. Fakat en iyi diye tabir edebileceklerimiz acaba tam istediğimiz verileri bize sunabiliyormudur. Yani daha doğru bir anlatımla şöyle diyebiliri; Bu tarz analiz araçlarının da profesyonellik için farklı dallara ayrılmaları ve daha doğru verileri gerçek takipçilerine sunabilmelidirler. Wordstream de search engine marketing alanında daha başarılı sonuçlar alabilemeniz için bir alternatif olarak verilebilir.

Wordstream ile yapabileceğiniz bir şey de Google Adwords hesabınıza veri aktarımıdır. Web üzerinden sizin için toplanan veriler çeşitli gruplandırmalar yapılır, organize bir şekilde anahtar kelimeler test edilir ve sizin kontrolünüzde reklam metni oluşturma gibi adımlarda kolaylık sağlar. Bu açıdan güzel bir destek sağlayabilir.

SEO ve PPC de marketing için tabiki olmazsa olmaz yardımcılardır. Tümüne baktığımızda wordstream ile farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Reklam değil sadece tanıtımını yapmaya çalışıyoruz yanlış anlaşılmalar olmasın! 🙂

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.