Mobil, Sosyal Medya

Twitter’ın Gelirlerinde Dengeler Değişiyor

Twitter’ın gelirlerinde şimdilerde önemli bir değişiklik oluyor. Aslında bu değişikliğin ana nedeni mobil. Bildiğiniz gibi sosyal medya platformlarının bilgisayar üzerindeki etkinliği yavaş yavaş mobil cihazlar üzerine kaymaya başladı. İleride bu daha da fazlalaşacaktır. Belki genel internet kullanımı da bilgisayarlardan öncelikle tabletlere kayacak. Bunu bize zaman gösterecek.

Mobil platformlarda gönünen sosyal ağlar buradan para kazanma konusuna iyice kafa yorar oldular. Bu konuda gerçekten ciddi atılımlar da olacak. Özellikle google mobil reklamlarının etkisini artırabildiğinde ortalık daha da şenlenecektir. Bu konuda facebook ta araştırmalar içerisinde. Çünkü mobil cihazlarda reklam etkinliklerini bilgisayarlardaki kadar net yapamıyorlardı. Fakat değişik yöntemlerle bunun üstesinden gelmeye başladılar.

Konumuza dönecek olursak; Twitter’ın mobil üzerinden kazandığı paralar bazen web ortamında kazanılanı geride bırakıyor. Yani artık bu konuda elle tutulur değerlerin çok çok üstüne çıktılar. Tabi bunda özellikle twitter’ın karakterli mesaj gönderiminin de çok etkisi var. Çünkü çok pratik. Yani mobil üzerinden twitter kullanımı gerçekten daha kolay. Gündelik hayatlarının aralarında sıkıştırmak için çok ideal. Tabi bunu Twitter iyi kullanmaya başlamış bile.

Haberin aslını henüz twitter açıklamadı. Forbes’in kaynaklarına göre durum bu şekilde. Twitter gelir konusunda da eleştiriliyordu. Mobil başarının gelmesi de yöneticileri çok sevindiremeye başlamıştır. Çünkü twitter’ın web ortamında yaptığı reklamlar çok etkili değildi. Bu da eleştiriliyordu. Facebook henüz bu konuda twitter kadar etkili adım atamadı. Ancak çalışmalar devam ediyor. Mobil ziyaretçiden payına düşeni gelire dönüştürmek için uğraşıyorlar.

İnternet ortamında kazanılan gelir tabiki web de üst seviyelerde. Yani mobil, genele baktığımızda çok etkili değil. Fakat öncelikli olarak sosyal medya üzerinden etkili olmaya başladı gibi görünüyor.

Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.