İşe Yarar Bilgiler, Web

Chrome E-posta durdurma eklentisi: Inbox Pause

Gün içerisinde gelen anlık epostalar bazen insanı deli edecek cinsten oluyor. E-mail’i kapatmak da istemiyoruz. O zaman bu chrome eklentisi ile emaili kapatmadan gelen epostları geçici olarak durdurabilirsiniz. Şimdi meşgulum daha sonra gel diyorsunuz yani. Telesekreter gibi 😉

Baydin Inc. bu konuya da el attı ve güzel bir eklenti hazırladı. Daha önce Boomerang tarayıcı eklentisini yapmışlardı.

Artık istemediğiniz sürece eposta alımlarını durdurabiliyorsunuz. Eklentiyi kurup aktif ettiğinizde mail simgesinin yanında PAUSE tuşunu görüyorsunuz. Tıkladığınızda yine eposta alımlarına devam ediyor tabiki fakat size bunu farkettirmiyor. Müsait olduğunuzda durdurmayı kaldırıyorsunuz ve gelen mailleri görebiliyorsunuz. Hatta yazının başında da dediğim gibi telesekreter vazifesi de görebiliyor. Hazır bir cevap maili hazırlarsanız eposta gönderenlere şu an müsait olmadığınızı belirten otomatik bir bilgilendirme de gönderebiliyorsunuz.

Epostanızın şu an ne durumda olduğunu yani pause mu yoksa unpause mu olduğunu da anlayabilmeniz için Gmail üst kısmında aşağıdaki gibi bir uyarı da bulunuyor.

Your inbox is currently paused. Please click the blue UNPAUSE button to see what’s waiting for you.

Duraklamayı kaldırdığınızda gmail kaldığı yerden aynen devam ediyor ve maillerinizi sorunsuz alıyorsunuz. Gerçekten bazı zamanlar için gerekebilecek bir eklenti. Sürekli aktif kullanmasanız da elde bulunmasında fayda var. Eklentiyi Inboxpause.com adresinden indirip kurabilirsiniz.

Tagged , , , , , , ,

1 thought on “Chrome E-posta durdurma eklentisi: Inbox Pause

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.