Backlink

Doğal Backlink Almanın Yolları

Google botu, websitelerinde gezerken, sürekli linkler arasında geçiş yapar ve bu linkler sayesinde websitelerinin önemini anlar. Tamamen backlink üzerine kurulu bir sistem olduğu için de backlink’in önemini hiçbir zaman kaybetmeyeceği önemli bir gerçektir. Bu yazımızda, nasıl backlink kazanılır bunun hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Eğer websitenizin büyüyüp büyük paralar kazandırmasını istiyorsanız, siz de büyük oynamalısınız ki başarıya ulaşabilesiniz. Bunun için tabi ki bir takım masraflardan kaçınmamanız gerekiyor. Örneğin, siteniz için Seo yarışmaları düzenleyin, ödül olarak bir şeyler dağıtın. Mutlaka ödülü kapmak için yarışanlar olacaktır.

Backlink kazanmak isteyenlerin başvurması gereken yollardan en önemlilerinden bir tanesi video çekmektir. Sık sık videolar yapın veyahut e-kitaplar yapıp dağıtın, isterseniz içerisine karikatür koyun isterseniz wordpress veya joomla kurulumunu anlatın veya seo, php gibi konularda bir şeyler anlatın fakat içerisinde sitenizin adı mutlaka geçsin. Bu size mutlaka backlink kazandıracaktır.

Eğer bir konuda uzmansanız, uzmanlık dalınızla ilgili yazılar yazın ve yazıların içlerine linklerinizi ekleyin. Eğer özgün bir yazı yazarsanız bu yazınız mutlaka bir yerlerde paylaşılacak, linkiniz paylaşılan yerlerde size backlink kazandıracaktır.

Biraz kodlama ve photoshop bilgisine sahipseniz, çeşitli scriptler için tema hazırlayabilirsiniz. Örneğin bir wordpress veya bir Mybb teması hazırlasanız veya photoshop ile var olan bir tema üzerinde değişiklikler yapıp Düzenleyen: Blogasistan şeklinde link koysanız mutlaka bu temayı kullanmak isteyen birileri çıkacak ve size backlink kazandıracaktır.

Herhangi bir konuda uzman kişilerle röportaj yapmak da backlink kazanmak için iyi bir yöntemdir. Yaptığınız röportajı sitenizde yayınlayarak ve röportaj yaptığınız kişinin sitesinde yayınlamasını sağlayarak kendinize backlink sağlayabilir, Google tarafından sevildiğinizi hissetmeye başlayabilirsiniz.

Tagged , , , , , ,

5 thoughts on “Doğal Backlink Almanın Yolları

  1. doğal backlink konusunda nofollow olanlarıda sayabilirmiyiz. Bu konuda bilgisi olan varmı acaba

    1. Tabiki de sayabiliriz. Dofollow etkisi görülmese de algoritmalarda yer ettiği bilinmekte. Bu oranın da dofollowa göre %10-15 etki yaptığından söz ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.