Web

Esnafa Bedava İnternet Sitesi

Bilindiği üzere, Türk Ticaret Kanunu gereği, birçok şirkete internet sitesi kurma zorunluluğu gelmişti. Yeni Ticaret Kanunu ile internet sitesi kurması mecburi hâle gelen şirketlerin kapsamının genişletilmesi ile bilgisayar kullanmasını bilmeyen ve bütçesi kısıtlı olan esnaf ne yapacağını kara kara düşünmeye başladı.

myşirket, bedava vebsitesi, 5 dakikada internet sitesi

Şirketlerin bu konudaki problemlerini çözmek için Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından oluşturulan myŞirket adındaki platform Mart ayında faaliyete geçecek. İhracatçılar meclisi üyesi olan şirketler host ve domain için ayrı ücret ödemelerine gerek kalmadan 100 TL ücret ödeyerek web tabanlı bu sistem sayesinde ayrı bir yazılım veya tasarıma da ihtiyaç duymadan web sitesine sahip olacaklar. İhracatçı Birlikler üyesi olmayan şirketler de bu hizmetten yararlanabilecek, fakat yıllı 350 TL ücret ödemeleri gerekecek.

myŞirket platformu Türkiye İhracatçılar Meclisi bünyesindeki TTN şirketi tarafından işletilecek. “5 Dakikada İnternet Sitesi” sloganıyla yola çıkan firma tarafından yapılan açıklamada, sistemi kullanmanın çok kolay olduğu,  üyelik işleminin herhangi bir sosyal paylaşım sitesine üye olmaktan farksız olduğu belirtildi. Promosyon amacıyla yapılan kampanyada ise, ilk 1550 şirketin ilk yıl hiçbir ücret ödemeden websitesi sahibi olacağı söylendi. Projenin özellikle KOBİ ihracatçılarını hedef aldığı, bütçelerinin ve zamanlarının kısıtlı olması sebebiyle kolay bir şekilde sanal aleme girmelerinin hedeflendiği belirtildi.

Etiketler: , , , , ,

1 thought on “Esnafa Bedava İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.