Backlink

Makale Backlink Nedir?

makale backlink

Eğer web sitesi sahibiyseniz web sitenizin arama sonuçlarında ön sıralarda çıkmasını istiyorsanız mutlaka değeri yüksek sitelerden backlink almanız gerekir ki sizin sitenizi botlar daha rahat gezsin ve veri tabanına eklesin.


makale backlink

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uygulaması yaparken, en önemli işlem backlinktir. Sitenize backlink alırken uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesi de makale backlinktir. Makale Backlink, en basit ve en kullanışlı backlink yöntemi olarak gösterilebilir.

Basit diyoruz, çünkü birçoğumuz okumuş insanlarız, en az ilköğretim mezunuyuz ve okullarda çoğumuzun makale yazmışlığı, edebiyat parçalamışlığı vardır. Giriş – gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan bir makaleye anahtar kelimeleri eklemek ve linklendirmek çok da zor bir işlem değildir.

Makale yazarken dikkat edilmesi gereken konular şu şekilde özetlenebilir; ilk olarak makalenin hangi konuda yazılacağına karar verildiyse ona göre içeriği belirlenmeli, tanıtım ona göre şekillendirilmelidir. Ortalama bir makale yaklaşık 250 kelime civarında olmalıysa da, her makalede bu rakamı tutturmak mümkün değildir. 180 – 300 arası kelime kullanmak bir makale için idealdir. İdealliği şöyle anlaşılabilir, yazdığınız makale okuyucuyu ne sıkmalı, ne de yetersiz kalmalıdır. Kelime sayısını Microsoft Word kullanarak öğrenebilirsiniz.

Makale yazarken yazım kurallarına dikkat etmek çok önemlidir. Çünkü söz konusu sitenin tanımını yaparken anlamsız ve kuralsız bir yazı yazmak insanlara itici gelebilir, tatmin edici olmayabilir.

Makale yazımının önemli olmasının sebebi ise, yazılan makalelerin özgün olma mecburiyetinin olması ve Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının özgün içeriği seviyor olmalarıdır.

Özgün makalenizdeki ideal link sayısı da üç olarak belirtilebilir.

Tagged , , , ,

11 thoughts on “Makale Backlink Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.