Mobil, Windows

Tablet Notebooklar Yaygınlaşıyor

acer iconia w510

Tak, çıkar, çevir, kullan sloganı, Microsoft’un Windows 8’i çıkarmasının ardından hayatımıza girdi.

acer iconia w510

Microsoft’un başlattığı furya, tabletlerin kullanımı ve taşıma kolaylığını dizüstü bilgisayarların performansı ile bir araya getiren Tablet Notebook’lar, gitgide vitrinlerde çoğalmaya başladılar. Hangii markalar hangi modelleri üretiyor? Dilerseniz birkaç modeli inceleyelim.

Acer Iconia W510

Tayvan firması olan Acer tarafından 10.1 inç ekran ve 1366 x 768 piksel ekran çözünürlüğü ile Iconia W510 raflarda yerini aldı. Iconia 32 GB hafıza ve 1.8 GHZ işlemci ile üretiliyor ve arkada 8 MP ve önde 2 MP olmak üzere iki adet kamerası var. Klavyesi bulunan cihazda, MicroSD kart yuvasının yanı sıea micro HDMI girişi de mevcut. Cihazın pili, tablet olarak kullanmanız durumunda 9 saat, klavyesi ile notebook olarak kullanmanız durumunda 18 saat gidiyor.

Samsung Ativ Smart PC

Apple’ın en büyük rakibi olan Kore firması olan Samsung, gövdeden ayrılan klavyesi says-esinde tablet ve notebook özelliklerini bir arada sunuyor. Cihazı, dokunmatik ekran ve Touch pad yanında fare, klavye ve S Pen adındaki dokunmatik kalem ile kullanabiliyorsunuz. Cihazda 1366 x 768 ekran çözünürlüğü ve 11.6 inç ekran var. Pilinin ise 10 saate kadar ömrü var. Ağırlığı 1.48 kg olan Ativ Smart PC’nin miniSD, microHDMI ve USB girişleri bulunmaktadır.

Lenovo IdeaPad Yoga

İlk çok fonksiyonlu ultrabook’u olan IdeaPad Yoga’yı tanıtan Lenovo, 360 derece dönebilen menteşesi ile cihazına çok güveniyor. Menteşesinin 360 derece dönmesi sayesinde cihaz hem laptop, hem de tablet keyfini yaşamanızı sağlıyor. Cihazın kalınlığı 16.9 mm iken ağırlığı 1.47 kg ve 256 GB hafızanın yanında 8 GB ram bulunuyor.  Ideapad’in ekranı 13.1 inç ve çözünürlüğü ise 1600 x 900 piksel iken HD çözünürlük keyfi yaşamanızı sağlıyor. Pil ömrü ise 8 saat olarak belirtiliyor.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.