Sosyal Medya, Web

Twitter 200 milyon dedi!

Twitter’da çıtalar gün geçtikçe yükseliyor. Sosyal medyanın insanların hayatında çok önemli ve aktif yer almasıyla birlikte birçok sosyal medya platformu da üyelerindeki artışta hız kesmiyor. Twitter da bunlardan birisi. 140 karakter yazarak hayatındaki şeyleri paylaşan insanlar bu kısa karakter sayısına da alıştı.

twitter

Heleki Türkiye de bu alışanlardan bir diğeri. Hatta biz daha önceden alışıktık. SMS (160 karakter) göndermeye o kadar alıştık ki aynı şekilde birşeymiş gibi Twitter kullanımında da biz de varız dedik. Şimdi herkesin bir twitter hesabı var nerdeyse.

Son dönemde Twitter karşımıza instagrama yönelik olduğunu zannettiğimiz filtreleme özelliğini ve twitlerimizi arşivleme özelliklerini duyurdu. Şimdi ise 200 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı kutluyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Paris’teki LeWeb platformunda da önemli bir yer almıştı. Çeşitli yeni uygulamanın geleceğini o günlerden duyurmuşlardı. Ardından çok da geçmedi zaten. Zamanında instagram için 500 milyon teklif edildiği de söylentiler arasında çıkmaya başladı. Yani Twitter da instagrama kafayı daha önceleri takmış. Fakat facebook alınca da bu duruma pek sevinmedi anlaşılan. Filtreme ile belki de kendi instagramını kendisi kuracaktır.

Sizce daha neler olabilir. Bu yeni uygulamlarla Twitter nereye gidiyor? Amaçları ne? Haydi yorumlarınızla yazımıza katkıda bulunun…

Etiketler: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.