Arama Motorları

Yandex Tarayıcı Çıktı

yandex, yandex browser

Google’ın en büyük rakibi olan ve Google’ın önüne geçmek için büyük emek harcayan Yandex’ten yeni bir internet tarayıcısı geldi: Yandex Browser.


yandex, yandex browser

Yandex Browser’in özellikleri şu şekilde sırlanıyor:

  • Sade ve hızlı olmasıyla, internet kullanıcılarının farklı bir deneyim kazanacağını belirten Yandex Browser, sayfaları hızlı yüklemesi Turbo modu sayesinde gerçekleştiriyor.
  • Tek tıkla favori sitelerinize ulaşabildiğiniz tarayıcıda, Görsel eklentiler sayesinde güncel trafik, hava durumu ve sosyal paylaşım sitelerinin bildirimlerini kolayca görebiliyorsunuz.
  • Akıllı satır özelliğiyle siz web sitesinin adresini girmeye başladığınızda, program hemen en yakın sonuçları çıkarıyor. (tıpkı Google Chrome gibi)
  • Kaspersky Anti-Virüs programı ile yaptığı anlaşma ile, indirdiğiniz dosyalarınız otomatik olarak virüslere karşı taramadan geçiyor.
  • Gezdiğiniz siteler farklı dildeyse hiç sorun değil, Yandex Browser otomatik olarak çeviriyi yaıyor.
  • Tarayıcımı değiştiremem bilgilerim kayıtlı diyorsanız hiç sorun değil, Yandex Browser eski tarayıcınızdaki kayıtlı herşeyi kendi hafızasına aktarıyor.

Açık Chromium kodu baz alınarak geliştirilen Yandex Browser’a bir çok kullanıcı bayılacak gibi görünüyor.

Yandex Browser’I indirmek için:

http://browser.yandex.com.tr

Tagged , ,

1 thought on “Yandex Tarayıcı Çıktı

  1. Firefox kullanıyorum uzun yıllardır memnundum fakat son güncellemelerde baya bir sıkıntı çıkarmaya başladı denemek için yandex browser kurdum makinaya pişman oldum tekrardan firefox kullanmaya başladım boşuna dememişler alışmış kudurmuştan beterdir diye 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.