Yazılarınızı Facebook’a Ekleyin

Web sitenize hit çekmenin en büyük yollarından bir tanesinin en büyük yollarından birisinin sosyal ağlar olduğu herkes tarafından malum. Hâl böyle olunca, büyük bir sayfanızın olması ve bu sayfada içeriklerinizin paylaşılması önemli bir faktör.

facebook-wordpress

Her ne kadar birçoğumuzun vakti sadece web siteleriyle ilgilenmeye yetiyor olsa da, vakti olup da Facebook’ta tek tek linklerini paylaşan webmasterlar da mevcut. Fakat bu işlemi otomatik olarak yapmak varken neden amelelik yapalım ki?

Peki bu işlem nasıl oluyor derseniz hemen anlatalım.

İlk olarak http://www.facebook.com/RSS.Graffiti adresine girerek sayfayı beğenin. Sayfayı beğenmenizin ardından, sayfamı ekle seçeneği çıkacaktır o linke tıklayarak devam edin.

Açılan sayfada, rss feed adresinizi (örnek: http://www.blogasistan.com/feed), paylaşım yaparken görünmesini istediğiniz site adını (örnek: Blog Asistan) ve site adresinizi (örnek: http://www.blogasistan.com/) girerek save (kayıt et) deyin ve devam edin. Bundan böyle web sitenizde yaptığınız bütün paylaşımlar Facebook sayfanızda otomatik olarak paylaşılacaktır.

Bu durumda ne kadar arkadaş, beğeni sayısı, o kadar hit demek oluyor.

“Yazılarınızı Facebook’a Ekleyin” 2 yorum yapıldı.

  • wordpress haricinde olmuyormu hocam ? sitemdeki sctripte mesela ?

  • denedim ama etkisi oldu mu bilmiyorum

Yorum Yapın

Önce deveni bağla sonra tevekkül et. (H.Ş.)