Genel

Şimdiye dek alınmış en garip patentler (icatlar)

Apple özellikle patent davalarının başını çeken firma diyebiliriz. Birçok patent başvurusu Amerika’da bir sektor halini aldı alacak yani. Tabi apple’dan birkaç sille yiyen firmalar da yoğurdu üfleyerek yiyor ve onlar da kendilerince birçok patent başvurusunda bulunuyor. Bu patent muhabbeti günümüzde epey yaygınlaşmışken biz de şimdiye dek alınmış patentlerin en acayiplerini bulduk ve sizler için paylaşmak istedik. Gerçekten de en garip icatlar neler diye arasanız bunu ancak bulabilirsiniz. Birbirinden tuhaf ve bir o kadar da mucitlik kokan icatlar bunlar. Bu yazımızda biraz rahatlama üzerine olsun. Koltuğunuza yaslanın ve patenti alınmış en tuhar icatlar hangileri bunlara bir göz atın.

Havalı yatak

İçinde helyum dolu olan yatak, üstünde kimse olmadığı zaman havalanıp tavana yükseliyor. Tabiki yatak toplama ve dağınıklık gibi şeyler de tarih oluyor.
Mucidi: Bill
Patent Tarihi: 1989
havalı yatak

Tagged , ,

5 thoughts on “Şimdiye dek alınmış en garip patentler (icatlar)

  1. Boyle bir yaraticiligi gorunce insanin aklina kisinin usengec oldugu gelebilir. Ama ya kisinin vakti cok degerli ise ve boyle kucuk seylerle vakit kaybetmek istemiyorsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.