Sosyal Medya, Web

Webrazzi 2012’nin En İyilerini Belirledi

Webrazzi.com sitesi, her sene başında geçen senenin en iyileri için anket yapıyor ve o yılın en iyilerini kullanıcılarla paylaşıyor. Bu sene de bu listede göze çarpan, enteresan isimler var.

webrazzi ödülleri

Türkiye’nin en iyi teknoloji bloglarından birisi olarak öne çıkan Webrazzi’nin yaptığı anketlerde yüzbinlerce oy toplandığı belirtiliyor. Webrazzi Ödülleri 2012 ile internetin en iyileri belirlendi. 31 farklı kategoride o yılın en iyilerinin belirlendiği anket, her dalında ayrı mücadelere ev sahipliği yaptı. Bu arada bu sene ödül oylamasının dördüncüsü yapıldı.

Alınan bilgi 871 bin oy kullanıldığı yönünde ki bu rakam müthiş bir rakam. Bu da demek oluyor ki dakikada yaklaşık olarak 37 oy kullanılmış, yani 2 saniyede bir oy kullanılmış. Oy kullanma işleminin sosyal medya üzerinden de yapıldığı ifade edilirkek, 56 bin 525 kişi Facebook, 10 bin 532 kişi Twitter, 927 kişi de LinkedIn üzerinden oy kullanmış.

Webrazzi 2012 ödüllerinde 300 farklı girişimci ve girişim bulnurken bu sektörler içierisinde ödeme sistemlerinden dijital pazarlamaya ve mobil ve oyun sektörüne kadar çeşitli alanlar mevcuttu.

Webrazzi ödüllerinden dikkat çeken beş ödül kazananı şu şekilde belirtebiliriz:

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Ünlü Kişi: Hilal Cebeci

En İyi Yabancı Mobil Uygulama: WhatsApp

En İyi e-Devlet Uygulaması: e-Okul

Yılın Teknolojik Cihazı: Samsung Galaxy S3

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Devlet Kurumu: T.C. Cumhurbaşkanlığı

Listenin tamamına webrazzi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu arada Hilal Cebeci’nin bu platformda kendine bu şekilde yer bulmuş olması sizce de biraz tuhaf değil mi? Hayat bu kadar tuhaf mı?

Etiketler: , , , ,

3 thoughts on “Webrazzi 2012’nin En İyilerini Belirledi

  1. konu o değil hocam konu eğer para için bu yazıyı yazmamışsanız, bu ve benzeri sitelerin içi artık boş bir blogcunun böyle yazılarla yayın yapması olmaması gerekir.
    sanırım arkadaşta onun için yazmış
    yoksa ürünlerde sorun yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.