Windows

Windows 10’un Yeni Özellikleri

Windows’un yeni sürümü herkes tarafından heyecanla bekleniyor. 29 Temmuz tarihinde piyasaya sürülecek olan Windows 10, yeni özellikleri ile kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmayı planlıyor.

Yeni sürüm çıktığında görev çubuğunun sağ tarafında yer alan küçük icona tıklanacak ve güncelleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Bu işlem tamamen ücretsizdir. Windows 10’un yeni özelliklerine göz atacak olursak:

Geniş Başlat Menüsü

Kullanıcılar bu sefer normalden daha geniş bir başlat menüsü ile karşılaşacaklar. Windows 7 ile 8’in karışımı olan bu menüde birçok işleminizi başka bir yere geçmeden de tamamlayabileceksiniz. Ayrıca “Tüm Uygulamalar” sekmesine tıkladığınızda sizi alfabeye göre sıralanmış programlarınız bekliyor olacak. Çok daha uzman bir görünüme sahip başlat menüsüne mail programlarınızı atayarak çok daha stabil işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

Detaylandırılmış Görev Çubuğu

Daha detaylı bir görev çubuğu sunan Windows 10, buradan maillere ve diğer programlara hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Aynı zamanda bilgisayar ayarlarını da değiştirebiliyorsunuz.

Microsoft Edge İle Hızlı Sörf

Yeni bir tarayıcı deneyimi ile karşımıza çıkan Windows 10, Chrome’dan daha hızlı bir tarayıcı geliştirdi. Kullanımı da Chrome kadar kolay olan bu program sayesinde siteler üzerinde kendi notlarınızı alabiliyorsunuz. Aynı zamanda OneNote aracıyla da siteyi kaydederek daha sonra kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra artık sosyal medyada dahi capsleri bulunan Internet Explorer, Windows 10 sürümüyle beraber yine yayınlandı. Çeşitli hataları hala bünyesinde barındıran yeni IE tamamen kullanım alışkanlığı bulunan kişiler için bu sürüme dâhil edilmiş.

Windows Insider Sayesinde Daha Stabil Ürünler

Windows artık yeni sürümlerinde Insider üzerinden gelen şikayetleri çok daha ince eleyip sık dokuyor ve hatalarını buna göre düzeltiyor. Dünya üzerinde 1 milyondan fazla kişinin Insider kullandığı düşünülürse Windows 10’un en stabil ürünlerden biri olacağı görünüyor.

Tagged , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.