Etkili SEO İçeriği Hazırlama

Bugünlerde pek çok işletme, internet sitesi SEO’nun temel konseptini ve neden önemli olduğunu anlıyor. Buna rağmen, iş etkili SEO içeriği hazırlamaya gelince, pek çoğu başarısız oluyor ve istedikleri sonuçları alamıyor. Bu yüzden de almanız gereken bazı önlemler ve püf noktalar var.

Etkili SEO İçeriği Nasıl Hazırlanır?

SEO’nun kalbini anahtar kelimelerde, yani keywordlerde yatar. Dolayısıyla işe doğru kelimeleri seçerek başlayın ve ilk aşamada 10 tane belirleyin. Bu kelimeleri Google Keyword Tool’da inceleyin ve eş anlamlılarını da bulun.

Anahtar kelime listeniz devamlı güncel tutulmalı ve canlı kalmalı. Bu yüzden arama trendlerine göre devamlı olarak değiştirdiğinize de emin olun. Diğer yandan, web sitenizdeki sayfaları da anahtar kelime odaklı oluşturun.

Eğer ticari bir web siteniz varsa, yanında blog da olmasına özen gösterin. Yani sadece ürün satışı yapmayın, bir blogda da yazılar yayınlayın. Bu şekilde siteniz hem Google’da öne çıkacaktır, hem de ziyaretçileri diğer sayfalara yönlendirecektir. Sitenizdeki linkler için de bir plan oluşturun ve yönlendirmelerinizi buna göre ayarlayın. Örneğin, bir yazı yazın ve bunu Twitter, Facebook, Google Plus ve LinkedIn gibi ağlarda paylaşın. Ardından sonuçlara göre yeni bir strateji belirleyin.

Güncel kalmaya devam edin

SEO konusunda çok şey yazılıp çizilir fakat tüm bu teknik özelliklerin yanı sıra, püf noktası kaliteli ve güncel içerik hazırlamaktır. Yani doğal SEO; kaliteli ve özgün içerik diyebiliriz. Bu yüzden yazılarınızda tekrardan ve kopyadan kaçının, belli uzunluk yazılar ekleyin. Ayrıca bunları güncel tutmak, uzun aralar vermemek de önemlidir.

Ek olarak, SEO haberlerini de devamlı takip etmeye özen gösterin çünkü Google ve benzeri arama motorlarının SEO stratejileri düzenli olarak değişiyor. Sizin de bun ayak uydurmanız önemli. Elbette SEO denilen olgu yoğun çaba ve zaman gerektirmekte. Bu yüzden sabırlı olmalı ve sonuçlarınızı düzenli olarak takip etmelisiniz. Çabalarınız sonuç veriyor mu, olumlu ve olumsuz mu etkileniyorsunuz? SEO çalışmalarına başladığınızdan beri ne kadar yol kat ettiniz? Tüm bunları takip etmeyi de unutmayın.

Yorum Yapın

Çalışana hakkını teri kurumadan önce verin (H.Ş.)