Genel, İşe Yarar Bilgiler, Site Araçları

Blogcu nun Artı ve Eksi Yanları

Bu yazımızda size Blogcu nun artı ve eksi yönlerini göstermeye çalışacağız. Şu an Blogger in de kapanmış olması itibari ile Blogcu ya talep artacağını düşünüyorum. Aslında Blogger açıkkende Blogcunun gayet iyi düzeyde kullanıcısı vardı. Neyse biz Blogcu nun artı ve eksi yönlerine geçelim.

 

Blogcu ve Reklam Bencilliği

 

Bir kere şunu söylemeliyimki Blogcu çok bencil. Heryere reklam eklemişler. Eğer bu yazyı Blogcu dan yetkili bir kişi okuyorsa ona çağrım şu;Blogcunun tercih edilmemesinin en önemli nedeni heryerin reklam olması. Özellikle o üstteki koca reklam ve girişteki reklamlar insanı çıldırtacak cinsten. Eğer bLogcu bunları kaldırırsa kullanıcı sayısında patlama olabilir.

Blogcu İstatistikleri

 

Blogcunun istatistiklerine bakarak sitenize hiçbir katkı sağlayamazsınız. İstatistikler çok ama çok kısıtlı. İstatistiklerden enfazla sitenize kaç kişinin ve nereden girdiğini görebilirsiniz. Tabi bunun yanında hangi sayfanıza girdiklerinide görebilirsiniz.

 

Blogcu ve Blogcu Temaları

 

Blogcunun temaları oldukça kısıtlı sayıda. Olanlar arasındada bence birakaç tanesi işe yarar nitelikte. Eğer Blogcu ya ilgi artarsa bununda düzeleceğini düşünüyorum ( Bkz. Blogcu Temaları ,  Gank SKY Blogcu Teması ).

 

 

Blogcu ve Yaratıcılık

 

Blogcuda pek yaratıcılığa fırsat verilmiyor. Tema kodlamasında pek bir değişiklik yapamıyorsunuz. Bence oldukça kötü bir özellik. Yani demek istediğim şey; örneğin Blogger de bir temayı istediğiniz gibi şekilldendirebilirsiniz. Yani istediğiniz yere menü ekle, çıkar, sağa kod ekle, sola kod ekle, aşağıya istediğini yap… Bunları Blogcu da yapmak çok zor.

 

Blogcu ve Seo

 

Blogcunun Seo su bana göre harika. Kısa sürede hemen googlede üst sıralara çıkabiliyorsunuz. Link yapısı, kategoriler vb. herşey bence gayet güzel. Hatta Seo da Blogger den bile daha iyi diyebilirim.

 

Blogcu ve Hızlı İndexlenme

 

işte bu konuda Blogcu üzerine tanımam. Blogger den bile hızlı indexlenir ve hemen Googlede üst sıralara çıkabilirsiniz. Bence söz konusu indexlenme ise blogcu üstüne tanımam.

 

 

Blogcu ve Reklam

 

Blogger le sakın karşılaştırmaya çalışmayın. Çünkü Blogger Adsense de çok daha iyi. Ancak biraz uğraşırsanız Blogcu dada Adsense reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

 

Eğer Blogger inizi Blogcu ya taşımak istiyorsanız; Blogger i Blogcu ya Taşımak yazımızı okuyabilirsiniz.

Tagged , , ,

1 thought on “Blogcu nun Artı ve Eksi Yanları

  1. Blogcunun seo konusun yani ilk sıralarda cıkmada iyi olduguna konusund ahaklısınız.Yalnız acılışta 8-10 saniye reklam olması cok kötü.Ayrıca blogcu seo konusunda ayrıntı verebilir misniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.