Web

Türkiye’nin en çok tıklanan internet sitesi

Bu konu belki birçok webmaster arkadaşın ilgisini çekebilecek bir konudur. En çok ziyaret edilen web siteleri gibi konular da bizi meraklandırıyor işimiz gereği. Bazen merak bazen de ilhamlık birşeyler arıyoruz. Konumuza geçecek olursak eğer;

En çok tıklanan web sitelerini, en çok gösterim yapan web sitelerini, en çok tekil ziyaretçi sağlayan web sitelerini Türkiye için bile olsa her daim kestirmek söz konusu olamıyor. Çünkü çeşitli dönemler ve rağbet konuları değişebildiğinden ziyaretçi sayıları da günden güne, aydan aya farklılık gösterebiliyor. Ufak bir haber ile bu merakımızı gidermiş olacağız.

Aralık 2011 en çok girilen, en çok gösterim yapan/tık alan, en çok tekil ziyaretçi alan web sitesi ünvanını sahibinden.com internet sitesi sahiplendi. Bu veriler IAB Türkiye tarafından yapılan İnternet Ölçümleme Araştırması sonucu belirlendi.

Aralık 2011 Türkiye'nin en çok tık alan internet sitesi sahibinden.com

2011 Aralık ayı toplamında Türkiye’de en çok görüntülenen internet sitesi 2 milyar 150 milyon tık ile sahibinden.com oldu. Tekil sayı olarak baktığımızda da 22 milyon olduğunuz görüyoruz. Kasım ayında sahibinden.com tekil olarak 18 milyon ziyaret almıştı.

Aslında Kasım ayına göre Aralık ayındaki istatistiklerin bu kadar yüksek olması normal olacaktır, çünkü Aralık aylarında yıl sonu indirim ve kampanyalar çok fazla olduğundan ve buna bir de yeni yıl alışverişleri ilave edilince satın alma yani alışveriş oranı çok yükseliyor. Bu da sahibinden.com için patlamaya sebep oldu. Sahibinden.com bu durumdan oldukça memnun tabiki.

Sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş konuyla ilgili açıklaması da şu şekilde;

Her ay 22 milyon tekil ziyaretçi ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret platformu konumundayız. Ziyaretçi sayımızın yüksekliği, 2,5 milyon aktif ilanla birleşince sayfa görüntüleme sayımız da 2 milyarı aşarak rekor seviyeye yükseldi. Bu rekoru, müşterilerimizin taleplerini doğru analiz edip çözüm üreterek, yenilikçi hizmetler sunarak ve bugüne kadar birçok ilke imza atarak kırdık. Bu anlamda başarımızın gerçek mimarının müşterilerimiz ve çalışanlarımız olduğunu düşünüyorum. sahibinden.com ekibinin müşterilerimize her zaman daha iyisini sunmayı hedefleyen hizmet anlayışı ve sürdürülebilir büyüme stratejisi ile daha büyük başarılara imza atacağımıza inancım tam.

Tagged , ,

4 thoughts on “Türkiye’nin en çok tıklanan internet sitesi

  1. Sitedeki kategoriler içinde bazen kaybolsakda aradığımızı bulabiliyoruz. bu açıdan çok orjinal bir fikir. sitenin tek sorunu çoook büyük olması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.