Mobil

Photoshop’a 7 İnç Desteği

photoshop touch, photoshop

Birçok webmaster’in, fotoğrafçının ve hatta hemen hemen bilgisayar kullanmayı az çok bilen her insanın kullandığı veya kullanmaya çalıştığı program olan Adobe Photoshop, bilindiği üzere mobil versiyonu olan Photoshop Touch ile mobil cihazlarımıza girmişti.

Gelişen teknoloji ile Apple iPad, Amazon Kindle Fire ve Google Nexus 7 gibi tablet bilgisayarlara olan ilginin artması ve kullanıcıların bu doğrultuda istediklerini bulması amacıyla geliştiricilerin de bu isteklere cevap vermesi bir zorunluluk haline geldi. Bu bağlamda Adobe, Photoshop için yeni güncelleme yayınladı ve bu güncellemeyle 7 inçlik tabletlere destek vermeye başladı.

Bu desteğin gelmesindeki en büyük sebep, akıllı telefon kullanmak istemeyen veya yeterli gelmeyen kullanıcıların tablet bilgisayarlara yönelmiş olması.

Photoshop programını tabletlerinde kullanmak isteyenler için çözünürlük sınırı en düşük 1024×600 piksel olması sebebiyle, eğer cihazınızın çözünürlüğü bu değerin altındaysa, programı kullanmakta biraz güçlük çekebilirsiniz.

Son güncelleme ile beraber, yeni ızgara sistemi, facebook ve twitter entegrasyonu gibi özellikler eklenmesi, kullanıcıların programı daha rahat ve daha çok kullanmalarını sağlamak amacıyla yapılan yenilikler gibi görünüyor.

Adobe Photoshop Touch’ Google Play Store’dan 9,99 dolar gibi bir ücretle indirebileceğiniz gibi, App Store’dan 17,99 TL gibi bir ücrete indirebilirsiniz.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.